• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

KAI Dernekler Federasyonu’nun Birlik ve Beraberlik Gecesi

"KAI Dernekler Federasyonu’nun Birlik ve Beraberlik Gecesi"

Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonuna bağlı Sarıkamış Armutlu Köyü Derneği ile birlikte Birlik ve Beraberlik Gecesi düzenlendi.

KAI Dernekler Federasyonu’nun Birlik ve Beraberlik Gecesi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonuna bağlı Sarıkamış Armutlu Köyü Derneği ile birlikte Birlik ve Beraberlik Gecesi düzenlendi.

KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Ismail Denız’in sunduğu geceye Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Sincan Belediye Başkanı Murat Ertaş, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, STK temsilcileri, federasyonza bağlı dernek başkanları, bölgenin işadamları ve Armutlu Köyünün üyeleri ile yoğun bir katılımınla misafirler katıldılar.

Gecenin açılış ve selamlama konuşmalarını Armutlu Köyü Dernek Başkanı Ayhan Kaya gerçekleştirdi. Akabinde Federasyon Başkanı Erdoğan Yıldırım bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Yıldırım, konuşmasında birlik ve beraberliğin bu dönemde ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Hemşehrilerinin destekleriyle buralarda olduklarını, birlikte daha güzel işler yapacaklarını vurguladı.

Genel BaşkanYıldırım, “Yeni bir kültür merkezi açtık. Burada sizler için konferanslar, kurslar, eğitimler düzenleyeceğiz. Bayanlar için çocuklar için kurslar düzenleyeceğiz. Spor alanındaki yapacağımız çok iş var. Burada sinema günleri yapacağız. Bizler Ankara’da önemli bir nüfusa sahibiz. Bu faktörü iyi değerlendirmek için önemli çalışmalar yapıyoruz. Bunun içinde birlik beraberliği sağlam tutmak gerekir. Birlik beraberlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Sözlerime son verirken bu gecede emekleri olan herkese teşekkürlerimi sunuyor siz değerli misafirlerimize tekrar hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Genel Başkan Yıldırım’ın konuşmalarından sonra Ankara Milletvekilleri ve Sincan Belediye Başkanı da konuşmalarını yaptılar.

Programda aşıkların atışması ve yerel sanatçıların türküleriyle devam eden program, halaylarla son buldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.226284