KAIFED Kültür Merkezi Yoğun Katılımla Açıldı.

KAIFED Kültür Merkezi Yoğun Katılımla Açıldı.

Ankara’da bulunan Kars Aradahan Iğdır Dernekler Federasyonunun yeni genel merkezi ve kültür merkezi bugün muhteşem bir kalabalık eşliğinde açıldı.

KAIFED Kültür Merkezi Yoğun Katılımla Açıldı.


KAIFED Kültür Merkezi Yoğun Katılımla Açıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Ankara’da bulunan Kars Aradahan Iğdır Dernekler Federasyonunun yeni genel merkezi ve kültür merkezi bugün muhteşem bir kalabalık eşliğinde açıldı. Açılış siyasetten, bürokrasiye, iş dünyasından, STK BAşkanlarına kadar hayatın her alanından üst düzey insanın katılımıyla gerçekleşti. Açılışa 65. Hükümet UDH Bakanımız Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Ankara Milletvekilleri, Çevre Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgün, Sincan Belediye Başkanı Murat Mercan, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy, Akyaka Belediye Başkanı Öztürk Nar, Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Recep Tezcan, Ankara Büyük Şehir Daire Başkanlarından Faik Ece, Ulaştırma Bakanlığı Daire Başkanlarından Kemal Güney, Ankara SGK İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu,  CHP Kars Belediye Başkan Aday Adayı Naif Alibeyoğlu, MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Ak Parti Sarıkamış Belediye Başkan Adayı Cezmi Boztaş, Çorum Federasyonu Başkanı Hayri Çığır, Kırşehirliler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, Ahi Evran Ocağı İş Adamları Derneği Yunus Çelik, Keçiören Ak Parti İlçe Başkanı Şükrü Özek, Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güven, İstanbul KAI Dernek Başkanları, Kayseri KAI Dernek Başkanları,KAIFED Genel Başkan Vekili İş Adamı Yener Acay,  iş adamlarından Remzi Aras, İmbat Muğlu, Gürdal Aras, dernek başkanları ve üyeleri, STK ve parti temsilcileri ile hemşehrilerimiz yoğun bir katılım sağladılar.

Açılış konuşmalarından Genel Başkanımız Erdoğan Yıldırım ; bizlere böyle bir eseri kazandıran Ankara Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür etti. Bu eserin alımı sırasında emekleri olan bürokratlarımıza teşekkür etti. Başkanımız; böyle bir eseri bizler için birlik ve beraberlik için kullanmamız gerekiyor, birlik ve beraberliğimizi arttırmalıyız. Kültürümüze, özümüze sahip çıkmalıyız. Bizler Ankara’da böyle yerler vesilesiyle kültürümüzü yaşatıp gelecek nesillere taşımalıyız.Buraya faydalı etkinlikler için kullanmalıyız. Geleceğimiz olan gençlere böyle güzel eserler bırakmak bizlere mutluluk veriyor, diyerek sözlerine devam etti.

Sözlerinin sonunda ayrılmayalım, ayrışmayalım. Birlikte rahmet aylıkta azap vardır diyerek birlik beraberliğe önem verdi.

Kapanış konuşmasında sayın bakanımız Ahmet Arslan söz aldı ve ; öncelikle hemşehrilerimize böyle bir eser kazandırmada emeği olan sayın Genel Başkanımız Erdoğan Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Bizler her alanda her mekanda birlik olmalıyız. Bu birlikteliği sağlayan en büyük kurumlardan biride Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonudur. Bunun başında da Erdoğan Yıldırım vardır. Siz değerli hemşehrilerimizin önünde değerli başkanımıza birkez daha teşekkür ediyorum. Burası Ankara’da Kars Ardahan Iğdır ı temsil eden en iyi kurumlardan biri. Bu kurumu bizler gneleceğe taşımak zorundayız. Çocuklarımıza bu eseri layıkıyla bırakmak zorumdayız. Bunlara sahip çıkalım. Bizler her ne olursa olsun sizlerin yanındayız. İster burada ister başka yerde. Sözlerime son verirken tekrar Genel Başkanımız Erdoğan Yıldırım a bu eser için çok teşekkür ediyorum.

Açılışta konuşmalardan sonra Kafkas Halk Oyunları Ekibi sahne aldı. Yapılan ikram ve aşıklarımızın atışmalarıyla açılış son buldu. izmir haber gazetesi

(BA-BA-S) ANKARA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 
Bu Haberin Manşeti :

KAIFED Kültür Merkezi Yoğun Katılımla Açıldı.
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   KAIFED haberleri  Kültür Merkezi haberleri  Yoğun Katılımla Açıldı haberleri  erdoğan yıldırım haberleri  ankara haberleri  kars ardahan ığdır haberleri   
<< Önceki Haber KAIFED Kültür Merkezi Yoğun Katılımla Açıldı. Sonraki Haber >>

KAIFED Kültür Merkezi Yoğun Katılımla Açıldı.

DMCA.com Protection Status

KAIFED Kültür Merkezi Yoğun Katılımla Açıldı.

  Yukleme: 0.059752