• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Kars, Ardahan ve Iğdırlılardan Bursa’da Nevruz Şenliği

"Kars, Ardahan ve Iğdırlılardan Bursa’da Nevruz Şenliği"

Bursa’da yaşayan Iğdır, Kars ve Ardahanlılar Türklerin en eski bayramı olan Nevruz Bayramını kutladılar.

Kars, Ardahan ve Iğdırlılardan Bursa’da Nevruz Şenliği

KAFKAS HABER AJANSI / K.Ali ERGÜL

Bursa’da yaşayan Iğdır, Kars ve Ardahanlılar Türklerin en eski bayramı olan Nevruz Bayramını kutladılar.

Bursa Iğdır Derneği tarafından organize edilen Nevruz bayramı kutlamasında Iğdır,Kars ve Ardahanlılar bir araya geldiler. Tüm siyasi parti temsilcilerinin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, Dernek yöneticilerinin katıldığı gecede Iğdırlı, Karslı, Ardahanlı ve  Bursalılar Nevruzu bir arada kutladılar. Gecede yöresel yemek ve boyanmış yumurtalar misafirlere ikram edildi. Yeşertilmiş buğday semenileri masalarda yerlerini aldı.

 Bursa Iğdır Dernek Başkanı Oğuz Yıldırım yaptığı konuşmada:“Türk Dünyasının en eski bayramı olan Nevruz Bahar Bayramı Şenliğimize katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Şahsım ve yönetimim adına hoş geldiniz der, Nevruz Bayramınızı kutluyoruz. Bayramlar insanlar arasında sevgi ve saygının güçlendiği, barış ve kardeşliğin yaşandığı, birlik ve beraberliğin sağlandığı günlerdir. Nevruz ;Türklerin en kutlu bayramıdır.Nevruz bayramı barışın hoşgörünün sevginin bayramıdır.Nevruz’un bereketi evlerinizden eksik olmasın.Bayramın çoşkusu,sevinci güzel yüreğinizden hiç çıkmasın.Allah bizlere kıyamete kadar hep birlikte Nevruz kutlamayı nasip etsin. Dernek yönetimim adına Nevruz Bayramınızı tekrar kutluyor saygılar sunuyorum.” dedi.

KAIDER Federasyon Başkanı Sefer Erdinç Dülger: “Nevruz Bayramı geleneksel Türk bayramıdır.Baharın müjdecisi yeni yılın başlangıcıdır.Bu bayramda tabiat canlanır.Küsler barışır,kardeşlik ve beraberlik perçinleşir.Bizleri bir araya getiren bu güzel Nevruz bayramınızı kutluyor hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.

Gecede Bursa Büyükşehir belediye başkanı Alinur Aktaş,Yıldırım Belediye başkan adayı Özgür Erdursun,Osmangazi belediye başkan adayı Erkan Aydın ve Nilüfer belediye başkan yardımcısı Adil Kayaoğlu Nevruz bayramı kutlaması yaparak selamlama konuşması yaptılar.

Derneğe destek amacıyla ünlü şair Şehriyar’ın büstü ihale usulü ile işadamı eski Federasyon Başkanı Sabri Akgün’e satıldı.

Geceye katılan misafirler Yumurta Tokuşturma yarışması yaptılar. Renkli görüntülerin yaşandığı gece Azeri oyunların ve yöresel halayların oynanmasıyla sona erdi.

(BA-BA-S) BURSA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / K.Ali ERGÜL

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232130