GÜNCEL Haber Girişi : 19 Mart 2019 18:48

Kars Belediye Başkanlığından Açıklama

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın, HDP Adayı Ayhan Bilgen’in Fox TV’nin canlı yayınında ileri sürdüğü bazı konularla ilgili açıklama yaptı.

Kars Belediye Başkanlığından Açıklama

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın, HDP Adayı Ayhan Bilgen’in Fox TV’nin canlı yayınında ileri sürdüğü bazı konularla ilgili açıklama yaptı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Bugün Fox Tv ekranlarına çıkarak bazı ithamlarda bulunan Belediye Başkan adayı Ayhan BİLGEN aslında siyaset yapayım derken Kars ‘a ve Kars halkına ihanet etmiştir. Belediye Başkan adayına tavsiyem kendinden önceki yönetimi eleştirmek yerine projelerle öne çıkmak olmalıdır. Bizlerde bu süreçleri yaşamış insanlar olarak hiçbir zaman geçmiş belediye yönetimlerini eleştirmedik. Bahanelerin ardına hiçbir zaman sığınmadık. Biz belediyeyi bu kadar borçla aldık, bu kadar sıkıntıydı gibi klişe sözlerin ardına hiçbir zaman saklanmadık.

Şimdi gelelim bugün ki Tv programında yapılan konuşmalara;

Su problemi olduğundan bahseden aday Kars’ta yaşamadığından dolayı suların aralıksız olarak verildiğinin ya farkında değildir ya da bilinçli olarak topluma böyle aksetmektedir. Cumartesi günü ana boru hattında yaşanan sıkıntı akabinde aynı gün içerisinde tamamlanan bir arızayı Kars’ta su yok diyerek tabiri caizse konunun suyunu çıkarmıştır.

Yollar çukur, çamur içerisinde diyen aday Kars’ta yaşamasa bile adayı olduğu şehrin iklim şartlarından bir haber midir? -40’ların yaşandığı kış şartlarının ağır ve uzun sürdüğü bir şehirde asfaltlarda oluşan deformasyon ve sonrasında yapılan yama çalışmalarından rahatsızlık duyarak neden gerçeği belirtmeden sanki yolları kendi belediye yönetimlerinde ki gibi belediye işçileri eliyle hendeklere çevirmekte, iklim koşullarından kaynaklanan çukurlar, kendi anlayışlarına paralel hendekler olarak mı gözüne görünmektedir. Yapılan yollar ve asfaltlar kaldırımı olmayan sokak araları asfaltı bulunmayan nice mahalleler kendi yönetimimiz döneminde yapılırken memnuniyetinizin olmaması hayra alamet midir?

Cenaze aracıyla alakalı yapılan açıklama da cenaze aracının yakıtının olmamasından dolayı vatandaşlardan 200 TL alındığı belirtilmekte. Böyle bir şeyden bahsetmek akla ve mantığa aykırıdır. Bırakın cenaze aracımızın Kars’ta hizmet vermesini cenaze aracımız Kars’ tan Osmaniye’ye Elâzığ’a diğer illere Kars ilçeleri ve tüm köylere bedelsiz her daim hizmet vermektedir. Bunun en yakın tanıkları da cenaze yakınları ve Kars halkıdır.

Temizlik konusu ise son aylarda ne hikmetse gündemde. Kars genelinin tamamında temizlik işlerimiz görevini yapmaktadır. Çöp alma saatlerine ne yazık ki halkımız riayet etmemekte yine de var olan imkânlarımızla günde en az iki sefer araçlarımızla temizlik hizmetleri verilmektedir. Genellikle seçim dönemin son günlerinde ne hikmettir ki karalama kampanyası adı altında önceden görülmeyen çöpler peydah olmuştur. Çöp Konteynerlerinin kimler tarafından ters çevrildiğini, çöplerin kimler tarafından gelişi güzel atılarak fotoğraf karesine alındığını da Kars halkımız gayet iyi bilmektedir.

İçişleri Bakanımıza seslenen aday ciddi bir araştırma yapılması talebinde bulunmakta. Kars Belediyesi olarak hem Sayıştay hem de Mülkiye müfettişleri tarafından denetlendiğimizi de kendileri çok iyi bilmektedirler.

Kamuoyuna Saygılarımla.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.