KARS Düzenleme Tarihi : 05 Ocak 2021 01:19 Haber Girişi : 05 Ocak 2021 01:19

Kars Bölgesi VHO saldırıyı kınadı

Kars Bölgesi VHO saldırıyı kınadı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Bölgesi VHO saldırıyı kınadı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan ÖDÜL “Meslektaşlarımıza ve mesleğimize yapılan saldırıyı kınıyoruz !” dedi.

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan ÖDÜL yaptığı basın açıklamasında “Son zamanlarda meslektaşlarımıza yönelik şiddetin dozu giderek artmaktadır. 31.12.2020 tarihinde İstanbul Küçükçekmecede Veteriner Hekim Ali Kaçan muayenehanesinde yaptığı bir tedavi sonrasında, hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır. Adının sonunda “hekim” yazan  bir meslek grubu olan ve doğal olarak sağlık hizmetleri sınıfında yer alan veteriner hekimlik mesleği “sağlıkta şiddet” yasası kapsamına alınmadığı sürece bu gibi saldırıların süreceği konusunda kaygılarımız devam edecektir.  “Geciken adalet adalet değildir” düsturu gereği Veteriner Hekimlere karşı işlenen suçlar da acilen “Sağlıkta Şiddet Yasası” kapsamına alınmalı ve sağlıkta şiddete son vermek için yasalar taviz verilmeden uygulanmalıdır.

Hayatın her alanında karşı olduğumuz şiddet öğesinin sadece mesleğini yapıp can kurtarmaya çalışan meslektaşlarımıza karşı yapılması oldukça üzücüdür. Yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyor ve yaşanan son sağlıkta şiddet olayı olacağını umuyoruz. Bölgemizde yaşanmamış olsa da saldırıya uğrayan Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu olarak meslektaşlarımızın daima yanlarında olacağımızı ve süreci takip edeceğimizi bildirmek isteriz. Saygılarımızla.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.