• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Kars Can Dostları taşıyor

"Kars Can Dostları taşıyor"

Kars’ın Halitpaşa Mahallesinde engelli sokak hayvanlarının barınıp, beslenmesi ve bakımları için açılan CAN EVİ, mahallelinin yoğun baskısı nedeniyle taşınıyor.

Kars Can Dostları taşıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Halitpaşa Mahallesinde engelli sokak hayvanlarının barınıp, beslenmesi ve bakımları için açılan CAN EVİ, mahallelinin yoğun baskısı nedeniyle taşınıyor.

Sokaklara terk edilen, kaderleriyle baş başa bırakılan engelli sokak hayvanlarının barınmaları, bakımları ve beslenmeleri için Halitpaşa mahallesinde ev kiralanmıştı. Köpeklerin ses yaptığı ve çevreye kötü kokular yayıldığı yönünde iddialarda bulunan bazı mahalle sakinleri evin kapatılması için uğraştı. Baskıların artması üzerine Kars Can Dostları Dernek Başkanı Berivan Buğan, taşınacaklarını ve başka bir alanda yeni ev açılması için destek çağrısında bulundu.

Kars Can Dostları Dernek Başkanı Berivan Buğan, “Merhaba değerli can dostlarımız, uzun bir süredir can evimize yapılan saldırılarla baş etmekteyiz. Nihayet bulunduğumuz yerden taşınıyoruz. Şimdi birlik olma zamanıdır. Taşınacağımız yere konteyner, kulübe, battaniye, üstü kapalı mama kapları, sağlam ve yüksek tel örgü, sundurma için çatı malzemesi ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Doğu’da canlarımız için mücadele eden biz gönüllülere hepinizin desteğini bekliyoruz. Bu bir yardım çağrısıdır!!! Haydi can dostları, engellilerimiz için el ele verip canlarımıza güzel bir yaşam alanı yapalım, derneğimizin resmi banka hesabını yardımda bulunmak isteyenlere gönderebiliriz, teşekkürler can dostları” dedi.

İrtibat için GSM: 0533 381 07 32

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.297514