Kars Cezaevi Personelinden Kan Bağışı Etkinliği

"Kars Cezaevi Personelinden Kan Bağışı Etkinliği"

Kars T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kızılay Kan Alma Bürosu'nca ikincisi gerçekleştirilen, kurum personeline yönelik geleneksel kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kars Cezaevi Personelinden Kan Bağışı Etkinliği

KAFKAS HABER AJANSI

Kars T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kızılay Kan Alma Bürosu'nca ikincisi gerçekleştirilen, kurum personeline yönelik geleneksel kan bağışı kampanyası düzenlendi.

 Kars T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Turgay Kartal, Kızılay Kan Alma Bürosunun cezaevinde açmış olduğu standa, personelinin yoğun ilgi gösterdiğini belirtti .

Kan vermenin insan sağlığı için faydalı olduğunu ifade eden Kartal, "Kızılay ile kurumumuzun her sene düzenlemiş olduğu kan bağışını  etkinliğini bu sene de yoğun katılım ile gerçekleştirmiş olduk.Bizler duyarlı vatandaşlar olarak 3-4 ayda bir kan bağışında bulunuyoruz. Seneye de Kurum olarak bu ekinliğin tekrar düznelenmesini sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

Kartal, kan bağışının karşılık beklemeden gönüllü yapılması gerektiğini hatırlatarak  şunları kaydetti:

"Bu tür davranışlar başka yaşamlara da umut olur ve vicdani mutluluğu oluşturur. kanın, kaynağı yalnızca insandır  ve tek ilaçta bizleriz. Bu kampanyaya duyarlılık gösteren kan bağışında bulunan kurum personelime  teşekkür ediyorum. Kana herkesin ihtiyacı vardır. Herkes bilinçli olursa, talihsiz durumlarda kan bulma olasılığımız artmış olur. Uygun kan aramak her zaman kolay olmayabilir. Empati kurup aile fertlerimizden, arkadaşlarımızdan, komşumuzdan, sevdiğimizden herhangi biri için  kan bulamadığımızda, kan bağışının önemini daha iyi anlarız."

Personeli ile gururlandıklarını ifade eden Kartal,  herkesi kan bağışına davet etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.225281