Kars Emniyetinin 8 aylık karnesi

"Kars Emniyetinin 8 aylık karnesi"

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yılın ilk 8 ayında yapılan çalışmaların değerlendirmesi kamuoyuyla paylaşıldı.

Kars Emniyetinin 8 aylık karnesi

KAFKAS HABER AJANSI

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yılın ilk 8 ayında yapılan çalışmaların değerlendirmesi kamuoyuyla paylaşıldı.

Önleyici Polislik kapsamında yapılan devriye ve kontrol hizmetleri, şüpheli şahıslara yönelik yapılan planlı operasyonlar, suç işleyenlerin devamlı takip altında tutulmaları neticesinde tüm olaylarda geçen yıla göre yüzde 8 oranında bir azalma olduğu belirtildi. Son 3 yıllık ortalamalara bakıldığında ise yüzde 41 düzeyinde bir azalma olduğunun görüldüğü belirtildi.

Ayrıca kişilere karşı meydana gelen olayların önlenmesinde gösterilen başarılı çalışmalarla 2018 yılında tüm olaylarda yüzde 11 oranında düşüş oldu.

Meydana gelen olayların tamamı aydınlatılırken, suç işleyenler; suç eşyası, silah ve bıçaklarla birlikte adalete teslim edilerek yargılanmaları sağlandı.

Malvarlığına karşı meydana gelen olaylarda yüzde 7 oranında düşüş ve yüzde 87 oranında aydınlatılarak olayların faillerinin adalete teslimi sağlandı.

Millete ve Devlete Karşı, Topluma Karşı ve Takibi gereken diğer olaylarda olayların tamamı aydınlatıldı.

Kentte değişik suçlardan aranan şahısların yakalanmasına yönelik 8 ay içerisinde yapılan operasyonlar neticesinde 569 aranan şahıs yakalandı.

Değerlenmenin sonunda ise “Halkımızın güven ve huzur ortamına yönelik olarak, suç ve suçluyla mücadelemiz demokratik hukuk kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük bir hassasiyetle devam edecektir.” Açıklamasına yer verildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.287434