KARS Haber Girişi : 23 Mayıs 2020 02:42

Kars’ın bayramlık süt ürünleri

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK Kars’ın bayramlık süt ürünleri
Kars’ın bayramlık süt ürünleri Kars’ın bayramlık süt ürünleri

Kars’ın bayramlık süt ürünleri

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın yöresel süt ve süt ürünleri , bal, kaşar, gravyer, tereyağı, kaymak ve çeçil peyniri mübarek ramazan bayramında sofraları süslemeleri için raflardan alıcılara gönderiliyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve işyerlerinde alınan önlemler bağışıklık gücüne büyük katkı sunan Kars’ın yöresel ürünlerinin müşterilerle buluşmasını önleyemedi. Özellikle de ramazan ayı boyunca vatandaşların siparişleri işyerleri tarafından evlerine gönderilirken il dışına da kargoyla gönderildi.

Taşkın Ticaret sahibi Tarık Boy, vücut direncini artırdığı için bal, kaşar, gravyer, tereyağı, kaymak ve çeçil peynirinin ününün ülke geneline yayıldığını ve herkes tarafından bilindiğini söyledi.

Mübarek ramazan bayramı için de il içinde siparişlerle evlere il dışı için de ülke geneline kargoyla kentin süt ve süt ürünlerini gönderdiklerini ifade etti. Özellikle de koronavirüs vakalarından sonra ürünlerin daha çok tercih edildiğini de belirten Tarık Boy, bundan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Kars'ın dağlarında ve yaylalarında Kafkas arılar tarafından üretilen faydalı ballarının herkesçe bilindiğini de söyleyen Tarık Boy, “Tüm İslam aleminin, ilimizin ve ülkemizin mübarek ramazan bayramını tebrik ediyorum. Siz evde kalın biz süt ürünlerimizi kapınıza kadar göndeririz” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.