Kars Kafkas Üniversitesi’nde bir ilk!

"Kars Kafkas Üniversitesi’nde bir ilk!"

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ KARDİYOLOJİ ANABİLİM DALINDAN BİR İLK!

Kars Kafkas Üniversitesi’nde bir ilk!

KAFKAS HABER AJANSI

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ KARDİYOLOJİ ANABİLİM DALINDAN BİR İLK!

HASTANIN PIHTI İLE TAM TIKALI ATARDAMARI ANJİYOJET CİHAZI İLE AÇILDI.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Kliniğine, yeni başlayan ciddi bacak ağrısı ile başvuran 76 yaşındaki İ.D isimli hastanın sağ bacak atardamarının pıhtı ile tam olarak tıkandığı tespit edildi. Kardiyoloji Kliniğinde daha önce birçok defa tam tıkalı bacak damarlarının açılma işlemi yapılmakta olmasına rağmen, hastanın kesilme tehdidi altında olan bacağı, Anjiyojet yöntemi ile tam olarak açıldı. Sadece büyük şehirlerde ve sınırlı sayıda merkez tarafından kullanılan Anjiyojet yöntemi Doğu Anadolu’da ilk defa, yeniliğe açık Kafkas Üniversitesi Kardiyoloji Bölümü’nde uygulandı. Bu konuda görüşüne başvurduğumuz kardiyoloji bölümünün doktorları bu katater bazlı pıhtı eritme işleminin, hastanın bacağını kesilmeden kurtarabilecek etkili bir yöntem olduğunu vurguladı.

   Kardiyoloji Bölümü doktorları, ‘İşlem ve malzemeler nispeten maliyetli olmasına rağmen, bölgede bacak damar tıkanıklığına sahip hastalara ve işlem kolaylığı açısından bize bu imkânı sağlayan başta sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sami Özcan, Sayın Genel Sekreterimiz Doç Dr. Alpaslan Yüce, Sayın Dekanımız Prof. Dr. Kemal Sarıca, Sayın Başhekimiz Dr. Öğretim Üyesi Yakup Baykuş ve yöneticilerimize şükranlarımızı sunarız’ dediler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228885