Kars KAÜ Çeviri Kulübü Tercümania’nın 3. Sayısını çıkarttı!

Kars KAÜ Çeviri Kulübü Tercümania’nın 3. Sayısını çıkarttı!

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Çeviri Kulübü 31 Ocak 2017 tarihinde Mütercim-Tercümanlık öğrencileri tarafından kurulmuştur ve aynı zamanda ‘‘911511778’’ üye numarası ile Avrupa Birliği organizasyonlarına kaydı sağlanmıştır.

Kars KAÜ Çeviri Kulübü Tercümania’nın 3. Sayısını çıkarttı!


Kars KAÜ Çeviri Kulübü Tercümania’nın 3. Sayısını çıkarttı!

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Çeviri Kulübü 31 Ocak 2017 tarihinde Mütercim-Tercümanlık öğrencileri tarafından kurulmuştur ve aynı zamanda ‘‘911511778’’ üye numarası ile Avrupa Birliği organizasyonlarına kaydı sağlanmıştır. Kulübümüzün Avrupa Birliği komisyonunda üyeliği bulunmaktadır. Avrupa Birliği ve Ulusal Ajans Erasmus+ platformundaki Gençlik Hareketliliği organizasyonları çerçevesinde kulübümüzü destekleyip, finanse etmektedir. Erasmus+ Gençlik Hareketliği adı altında katılımcı organizasyon olarak başvurular yapmaktayız. Avrupa Birliği ve Ulusal Ajansında desteklediği Erasmus+ platformunda bulunan gençlik değişimleri projelerine ev sahipliği yapmayı ve çeşitli ortaklıklar kurmayı hedefliyoruz.

Kulübümüzün amacı; çeşitli projeler ve faaliyetler düzenleyerek üyelerimizin sosyal, kültürel, kişisel ve tercüme becerilerini geliştirmektir ve aynı zamanda kulübümüzün amacı; çeviri öğrencilerinin çok yönlü düşünebilme, araştırma ve analiz etme becerilerinin geliştirilmesi temeline dayanır. Çeviri Kulübü adı altında her hafta düzenliyor olduğumuz; film gösterimleri, seminerler, kısa film çekimleri ve kültürel etkinlikler kulüp üyelerimiz adına oldukça fayda sağladığını görmekteyiz.

Kulübümüz;  siyasal olmayan, kar amacı gütmeyen, dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmayan üniversite bünyesinde olan sosyal bir kulüptür. Çeviri dünyasında yer almak ve çeviri dünyasına faaliyetler ile katkı sağlamak hedeflenmektedir. Akademisyenlerin, çevirmenlerin bir araya gelerek öğrencilerin çeviri dünyasına yaklaştırılması amaçlanmaktadır.

Gün geçtikçe kulübümüz adına yapılan farklı etkinliklerin ve aktivitelerin sayısını yükseltip daha geniş kitleye ulaşmak kulübümüz adına önemlidir. Kulüp bünyesi altında  Mart ayında ilkini çıkartmış olduğumuz Tercümania Bülteni’nin sevgili çeviri öğrencileri ve saygı değer akademisyenler ve tercümanlar tarafından rağbet görmüş olması bizi gururlandırmıştır ve bundan sonra yapılacak olan etkinlikler için bize cesaret vermiştir. Tercümania Bülteni, öğrencilerimizin çabası ve akademisyenlerimizin yardımları ile daha iyisi olmak yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Tercümania Bültenimizin Mayıs-Haziran sayısında; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası, 1 Mayıs, sanat, tarih, bilim gibi çeşitli başlıklara yer verdik. Herkesin ilgisini çekebilecek ve herkese yararlı olabilecek türde yazılar olmasına özen gösterdik. Biz bu platformda anılarımızı, bilgilerimizi, tecrübeli kişilerin deneyimlerini, mizahlarımızı, eğitimin eğlenceli halini sizinle  paylaşmaktan mutluluk duyarız eğer sizde bizimle bağlantıda kalmak istiyorsanız, ailemize ortak olmak istiyorsanız ve sıradaki bültenlerimizi merak ediyorsanız sayfalarımızı takip etmeniz yeterlidir.

Kulübün sosyal hesapları için;

facebook.com/kautranslationclub

twitter.com/KAUCeviriKulubu

instagram.com/kautranslationclub

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Kars KAÜ Çeviri Kulübü Tercümania’nın 3. Sayısını çıkarttı!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Kars  Kars Haberleri  KAÜ Çeviri Kulübü  Tercümania  3. Sayısı  eğitim   
<< Önceki Haber Kars KAÜ Çeviri Kulübü Tercümania’nın 3. Sayısını çıkarttı! Sonraki Haber >>

Kars KAÜ Çeviri Kulübü Tercümania’nın 3. Sayısını çıkarttı!

DMCA.com Protection Status

Kars KAÜ Çeviri Kulübü Tercümania’nın 3. Sayısını çıkarttı!

  Yukleme: 0.059781