KARS Haber Girişi : 21 Ekim 2019 16:48

Kars MÜSİAD Timsal Karabekir ve ekibini ağırladı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİD) Kars Başkanı Şahin Aydın, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kars’ın kurtuluşunda büyük emekleri olan vatansever torunlarını Kars’ta Kaz Evi’nde ağırladı.
Kars MÜSİAD Timsal Karabekir ve ekibini ağırladı

Kars MÜSİAD Timsal Karabekir ve ekibini ağırladı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kars Başkanı Şahin Aydın, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kars’ın kurtuluşunda büyük emekleri olan vatansever torunlarını Kars’ta Kaz Evi’nde ağırladı.

MÜSİD Kars Başkanı Şahin Aydın şunları söyledi:

“Gazi Şehrimizde bir takım programlara katılmak için bulunan Doğu Cephesi Kumandanı, Gazi Kars’ın Fatihi Kazım Karabekir Paşa’nın Kızı Timsal Karabekir Hanımefendi ve ekibini ağırladık. Kazım KARABEKİR Vakfı Gn Sekreteri Sadık TEKELİ, İstanbul Kültür Varlıkları 1 Nolu Düzenleme Kurulu Üyesi Gönül TEKELİ, Kafkas Üniversite ‘sinden Doç Dr Nurhan AYDIN , Doç Dr Oktay KIZILKAYA, Ar Gör Elif ERGÜN ve Kıymetli Yeğenim Sinan AYDIN İle Milli Mücadele Döneminden bu güne keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Canları pahasına bu toprakları bize yurt edinen Gazi Mustafa KEMAL, Kazım KARABEKİR Paşa, Silah Arkadaşları, Kazım Paşa’nın Hatıratlarında Belirttiği Gibi Milli Mücadeleye Büyük Katkı Sunan Cenubi Garbi Kafkas Cumhuriyeti Milli Şura Üyesi Büyük Dedem Ali KELEŞ (Ali Ağa), Şehitlerimize, Ebediyete irtihal eden Gazilerimize ve Bütün Geçmişlerimize ALLAH’dan Rahmet, Hayat’ta Olan Gazi’lerimize Sağlık ve Afiyet Diliyoruz.

Unutmayalım! Bu Topraklar Bize Kolay Yurt Edinilmedi! Onun İçin Ecdad’ın Mirasına Sahip Çıkmalıyız. Bu kritik Süreçte Ülke Meselelerinde Her Kesi Yerli Ve Milli Duruş Sergilemeye Davet Ediyoruz. Selam ve Dua İle..”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.