• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Kars Sinema Topluluğu ‘Bornova Bornova’ diyecek!

"Kars Sinema Topluluğu ‘Bornova Bornova’ diyecek!"

Kars Sinema Topluluğu ‘Bornova Bornova’ diyecek!

DATA[

Kars Sinema Topluluğu ‘Bornova Bornova’ diyecek! 

Her Çarşamba 19:30 seansında Kars Şehir Sinemasında film-belgesel gösterimleri yapan Kars Sinema Topluluğu bu Çarşamba da yine 2009 yılında gösterime giren ve bir çok ödül alan İnan Temelkuran’ın yönettiği Bornova Bornova filmini 35mm’lik makaradan gösterecek.
 
Gösterim sonrası ise daha önce “Gölgeler ve Suretler” filminde yönetmeni Derviş Zaim’le başlatmış olduğu telefonla bağlanma yöntemini bu kez de İnan Temel Kuran’la sürdürecek.
 
Geçtiğimiz Çarşamba gösterilen İtalyan filmi “Postacı” seyirciler tarafından çok beğenilmiş değerlendirme kısmında uzunca tartışılmıştı.
 
Topluluk Kars’ta gösterilme şansı bulamamış alternatif filmleri göstererek kentteki sanatsal boşluluğu doldurma çabaları olduğunu ifade ederek tüm sinemaseverleri gösterimlerine katılmaya davet ettiler.
(BA-BA-S) KARS (KHA)
 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220410