Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik

Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik

Hemşehri dayanışması ve bu dayanışmanın en önemli getirisi olan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği muhdteşem organizasyonlar.

Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik


Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Hemşehri dayanışması ve bu dayanışmanın en önemli getirisi olan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği muhdteşem organizasyonlar. Bunların en önemli adımını ise merkezi Ankara’da bulunan Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Federasyonu sağlıyor. Federasyon Başkanı Erdoğan Yıldırım, başkan vekili Yener Acay ve yönetim üyeleri bu birliktelikleri sığ sık bir araya gelerek pekiştiriyorlar. Dostlar buluşuyor dostluklar perçinleşiyor,

ANKARA’DA KAI DERNEKLER FEDERASYONU RÜZGARI ESTİ

KAI Dernekler Federasyonu kendisine bağlı Kars Susuz Kayadibi Köyü Derneği ile Ankara Etimesgut’ta 1500 kişilik yemek vererek Ankara’da bulunan birçok Kars Ardahan ve Iğdırlı hemşehriyi bir araya getirdi.

Geceye Eski Başbakan Yardımcısı Anayasa Komisyon Başkanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, AK Parti Eski Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun, MHP Sincan İlçe Başkanı, İmkon Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Sincan İlçe Emniyet Müdürü, Çorum Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çığır ve Yozgat Dernekler Federasyon Başkanı Ahmet ve federasyonumuza bağlı birçok dernek başkanı üyeleri ve yüzlerce hemşehrimiz katıldı.

Gece yörenin değerlerinden aşıklarımızın atışmalarıyla başladı. Aşık atışmalarından sonra protokol konuşmalarına geçildi. Açılış konuşmasını davetin ortaklarından federasyonun Genel Başkanvekilliğini yapan Kars Susuz Kayadibi Köyü Dernek Başkanımız Yener Acay yaptı. Acay konuşmasını kısa tutarak gelen protokole ve misafirlere teşekkür etti. Başta geceye rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Etimesgut Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Enver Demirel’e teşekkür etti. Daha sonrasında; “Yakında bir seçim var. Bu seçim bizler için yeni bir dönemin başlangıcı olacak ve bu başlangıç hayatımızı değiştirecek bir yönde olacak. Bizler burada bir nevi bu seçimlerde tarafımızı belli ederek Etimesgutta Enver Başkanla olduğumuzu ve Büyükşehirde de Özhaseki başkanımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” diye konuştu.

Kars Susuz Kayadibi Derneği Başkanı ve KAI Federasyonu Başkan Vekili Yener Acay, “Kars Susuz Kayadibi Derneğimizin düzenlemiş olduğu ve KAI Federasyonu bünyesinde Birlik beraberlik dayanışma gecemizi düzenlediğimiz tüm katılımcılara dostlarımıza teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Başta KAI Federasyon Genel Başkanımız Erdoğan Yıldırım'ın katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Federasyonumuza bağlı dernek başkanlarına ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Etimesgut KAI dernek başkanı Hadi Bılgı başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bize ev sahipliği yapan Etimesgut belediye başkanı sayın Enver DEMIREL beye de teşekkür ediyorum. Bizi onurlandıran siyasi büyüklerime, Sayın protokole samimi ve içtenlikle teşekkür ediyorum. Tüm bürokratlarımıza tüm akrabalarıma ve Kars Susuz Kayadibi Derneği yönetimine de çok teşekkür ediyorum. Binlerce hemsehrilerimizi ağırlamak bize şeref vermiştir. Gecemize Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.

KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım da, “Bizler birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır düsturu ile yola çıkmış insanlarız. Her zaman ve her dönem bundan öncede bir olduğumuz gibi bundan sonrada bir olmaya devam edeceğiz. Herkesin safı herkesin yeri belli. Bizim yerimiz bizim safımız haktan yana halktan yana. Kim hakkın kim halkın yanında ise bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yanındayız.” dedi.

AK Parti Kars milletvekili Yunus Kılıç ise ”Bizler her zaman hemşehrilerimizin yanında olmaya çalıştık. Kars’ta Ankara’da nerede bir hemşehrimiz vardı bizde orada olduk. Hemşehrilerimizde bizleri her platformda yalnız bırakmadı. Bundan sonra da yerel seçimlerde 31 Mart’ta siz değerli hemşehrilerimizden desteklerini istiyoruz. Hem Kars’ta Ardahan’da Iğdır’da ve Ankara’da Türkiye’ni her yerinde sizlerin desteklerini istiyoruz.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili ve akabinde Anayasa Komisyon Başkanı Bekir Bozdağ konuştular. Her iki isim de; “Önünüzde bir beka seçimi var. Karşımızda bir zillet ittifakı var. Karşımızda ülkesini düşünmeyen birbirinden zıt insanların toplandığı bir birlik var. Bizler daima hakkın halkın yanında olduk. Karşımızda olan zillet ittifakına siz değerli hemşehrilerimizin destekleriyle ülkeyi onların eline bırakmayacağız. Daha çok yapacak işimiz var, yapacağımız daha çok hizmet var. Bunların hepsi sizlerin desteği olacak. Bundan önceki seçimlerde bizleri yalnız bırakmadınız bu seçimde de inanıyoruz ki yine bizi yalnız bırakmayacaksınız.” dediler.

Gece, plaket takdimi ve halk oyunları ekibin gösterisiyle devam etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 
Bu Haberin Manşeti :

Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik haberleri  kaı haberleri  erdoğan yıldırım haberleri  yener acay haberleri  kayadibi köyü haberleri  susuz haberleri   
<< Önceki Haber Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik Sonraki Haber >>

Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik

DMCA.com Protection Status

Kars Susuz Kayadibi Derneği’nden Muhteşem Etkinlik

  Yukleme: 0.268314