KARS Haber Girişi : 26 Kasım 2019 16:14

Kars’ta KOBİ Haftası

Kars Valisi Türker Öksüz, Avrupa KOBİ Haftası Etkinlikleri Kapsamında KOSGEB İl Müdürü Lütfullah Aktaş'ı Kabul Etti.
Kars’ta KOBİ Haftası

Kars’ta KOBİ Haftası

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Avrupa KOBİ Haftası Etkinlikleri Kapsamında KOSGEB İl Müdürü Lütfullah Aktaş'ı Kabul Etti.

KOBİ’lerin desteklenmesi ve girişimciliğin özendirilmesi amacıyla 2009 yılından beri düzenlenen Avrupa KOBİ Haftası kapsamında düzenlenen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Türker Öksüz, KOBİ'lerin ve girişimcilerin desteklenmesi ve gençlere girişimciliğin özendirilmesi için hafta boyunca yapılacak etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

ETKİNLİK SAYISI BAKIMINDAN ÜLKEMİZ İLK SIRADA YER ALMAKTA

Avrupa Birliği'nin, ulusal otoritelerin ve diğer ilgili kuruluşların faaliyetlerini bir marka altında yaygınlaştırmak amacıyla, 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımını sürdürülmektedir. Bu kapsamda ülkeler her yıl Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen bir hafta boyunca kendi seçtikleri temalar çerçevesinde Avrupa KOBİ Haftası'nın mantığına uygun etkinlikler düzenlemektedir. Bunun yanı sıra yıl boyunca da benzer etkinliklerle Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımı canlı tutulmaya çalışılmaktadır. Avrupa KOBİ Haftası bu yıl 23-29 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. KOSGEB’in ulusal kamu koordinasyonunu yürüttüğü Avrupa KOBİ Haftasında Türkiye, 2009 yılından itibaren diğer 37 katılımcı ülke ile birlikte yer almaktadır. Bu çerçevede, 2011’den itibaren açıklanan istatistiklere göre yapılan etkinlik sayısı açısından ülkemiz birinci sırada yer almaktadır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.