KARS Haber Girişi : 23 Mayıs 2020 01:24

Kars’ta şiddetli fırtına çatıları uçurdu, arabalara zarar verdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK Kars’ta şiddetli fırtına çatıları uçurdu, arabalara zarar verdi
Kars’ta şiddetli fırtına çatıları uçurdu, arabalara zarar verdi Kars’ta şiddetli fırtına çatıları uçurdu, arabalara zarar verdi

Kars’ta şiddetli fırtına çatıları uçurdu, arabalara zarar verdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars'ta gün boyu etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu ve uçan çatılar arabalara zarar verdi. Traktör konteynerleri onlarca metre uzağa sürükleyen, ağaçları kökünden söken fırtına elektrik direklerini de devirdi. Fırtına bazı köyleri de elektriksiz bıraktı.

Merkeze bağlı 360 hane 2 bin nüfuslu Ölçülü köyünde fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları uçarken büyük çapta maddi hasara neden oldu. Evin çatısı uçan Hasan Yaşar, her şeyin bir anda geliştiğini ve neye uğradıklarını şaşırdıklarını belirtti. O sırada oğulları ile beraber çatıyı tutmaya çalıştıklarını bile ifade eden 8 çocuk sahibi Hasan Yaşar (65), "Bugün kasırga gibi rüzgar geldi çatıyı uçurdu, çocuklarla çatıyı tutmaya çalıştık ancak tutamadık aracın üstüne devrildi. Her şey 5 dakikada oldu, bizde bu sırada dışarıdaydık. Çatı uçmasıyla elektrikler kesildi, güneş enerjisi koptu, saman konteyneri sürüklendi. Çatı uçunca çocuklara eve girmelerini söyledim. Herkes kendini eve kapattı. Köyde elektrik direği de devrildi. Saat 17.00'dan beri elektriğimiz yok. Fırtına çok etkiliydi, çok şükür yine de kimsenin burnu kanamadan atlattık." dedi.

İl merkezine 15 km uzaklıktaki köylerinde etkili olan şiddetli fırtına ve akabinde elektriklerin kesilmesiyle zor anlar yaşadıklarını da kaydeden Hasan Yaşar, yetkililerden hasar tespit çalışması yapmalarını istedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.