KARS Düzenleme Tarihi : 19 Kasım 2020 23:07 Haber Girişi : 19 Kasım 2020 23:08

Kars’ta TOKİ sakinlerinin soğuk feryadı

Kars’ta TOKİ sakinlerinin soğuk feryadı KAFKAS HABER AJANSI
Kars’ta TOKİ sakinlerinin soğuk feryadı

Kars’ta TOKİ sakinlerinin soğuk feryadı

KAFKAS HABER AJANSI

BORCUNU ÖDEMEYENLERİN GÜNAHINI BORCUNU ÖDEYENLER ÇEKİYOR!

Kars’ta Atatürk ve Bayrampaşa mahallelerinde 2013 yılında temeli atılan ve kentsel dönüşüm projeleriyle bölgelerin yaşam kalitesini yükseltmek adına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan 698 konut sakinleri yetkililerden yardım istedi.

TOKİ tarafından yapılan ve merkezi kombi sistemiyle hak sahiplerine teslim edilen konutlarda doğalgaz faturasını ödemeyenlerden dolayı çok sayıda binanın doğalgazının kesildiği ve havaların soğumasıyla birlikte soğuktan dolayı evlerde oturulmaz duruma gelindiği ileri sürüldü.

Konut sakinlerinden bazıları, “ “7 aylık bebeğim beşiğin içinde donuyor, yatırsınlar borçlarını artık, yeter. Biz milletin derdini çekmek zorunda değiliz. Yaklaşık 1 aydır doğalgazımız yanmıyor, millet dolaplarını doldurmayı biliyor ama borçlarını ödemiyorlar. Yetkililere sesleniyoruz, müdürümüz ve yöneticimiz bizimle ilgilemiyor. Bizim talebimiz merkezi olan doğalgaz sisteminin bireysel olarak değiştirilmesidir. En azından parası olan doğalgazını yakar, parası olmayan yakmaz. Biz borcumuzu ödediğimiz halde birkaç kişi yüzünden zorluk çekiyoruz. Ben evde yalnız yaşıyorum ve borcum yok.” ifadesini kullandılar.

Yaşlı bir kadın da, evlerin adeta buzdolabı gibi soğuk olduğunu, 7-8 kat elbise giyerek evde oturduklarını, gündüzleri adeta battaniyenin içerisinde yaşadıklarını ve ısınmak için dışarıya çıktıklarını kaydederek, sorunlarına biran önce çözüm istediklerini dile getirdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • My... 21 Kasım 2020 13:05

    Bence herkezin bir faturası olmalı yanlış uygulama.