KARS Haber Girişi : 21 Mayıs 2020 21:54

Kars’ta Toplumsal Dayanışma Mağazası

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK Kars’ta Toplumsal Dayanışma Mağazası
Kars’ta Toplumsal Dayanışma Mağazası

Kars’ta Toplumsal Dayanışma Mağazası

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Belediyesi, şehirde dayanışma kültürünü sağlamak ve bu kültürün kurumsal biçimde yürütmek amacıyla “Toplumsal Dayanışma Mağazası”nı hizmete açtı.

Kars Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazasının açılışı, Belediye başkanı Ayhan Bilgen, Şevin Alaca, Başkan Yardımcısı Muazzez Çağrıtekinci ve Meclis Üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Belediye personelinin de katıldığı açılışın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Alaca, dayanışma mağazasını açmaktaki amacın, şehirdeki yardımlaşmanın sürekliliğine vesile olmak adına olduğunu söyledi.

Dayanışma mağazalarının birçok şehirde belediyeler tarafından oluşturulduğunu da belirten Alaca, “Dayanışma mağazasına yardım gönderecek ve getirecek olan vatandaşların, kullanılmış ikinci el kıyafet ve ayakkabı ile birlikte yeni olanlarla da kampanyayı desteklemeleri rica ediyoruz. Kars’tan ve Kars dışından çok sayıda vatandaşımız mağazamıza destek vermek istiyorlar. Bizlerde çok gecikmeden Bayram arifesinde açılışı yapmak istedik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın giyim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu dayanışma mağazamızdan faydalanmalarına vesile olacağız. Kıyafet ve ayakkabının yanı sıra ilerleyen zamanlarda çocuklarımız için kırtasiye malzemesi desteği de kabul edeceğiz. İkinci el giyim malzemesi de kabul ediyoruz. Ancak yeni olursa daha mutlu olacağız. Zaten dayanışmanın en önemli ayağı birlikteliktir. Pandemi sürecide bu dayanışmaya vesile oldu. Emeği geçen ve destek verecek herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Alaca açıklamasında ayrıca, duyarlılık ve dayanışma oluşması adına açılışı yapılan mağazaya, özellikle yeni ve kullanılmamış giysi ve ayakkabı gönderecek olan vatandaşların Belediye Hizmet Binası altındaki Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne ulaştırabileceklerini de belirtti.

Şehir dışından yardım göndermek için; Yusufpaşa Mah., Profesör Doktor Metin Sözen Caddesi No:19, 36000 Merkez/KARS

İrtibat: 444 71 13

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.