• ÖGEL TEPE REKLAM

Kars’ta Z- Kütüphanesi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Z- kütüphanesinin açılışı Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

  • 14 Ekim 2019 01:47
  • A
  • A

Kars’ta Z- Kütüphanesi Açıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Z- kütüphanesinin açılışı Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

Kars İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Cemalettin Güven, AK parti İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarıdağ, İlahiyat fakültesi sekreteri Sabahattin Gül, Kafkas üniversitesi ilahiyat fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Alpaslan Kartal ve Doç.Dr. Ahmet E. Seyhan, ÖNDER Kars Şube Başkanı Doğan Yıldız, il müftülük camiası, STK temsilcileri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla yapılan açılış renkli görüntülere sahne oldu.

Bilgi çağının gereklerine uygun bir tasarım anlayışı ile oluşturulan Z-Kütüphanesi (Zenginleştirilmiş Kütüphane); öğrencilere okumanın keyfini ve bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarında yeni imkânlar sağlamış durumda. Aynı zamanda Öğrenci ve velilere kütüphanelerden nasıl en etkili biçimde yararlanabilecekleri ve gerek elektronik gerekse yazılı medya kullanım becerilerini nasıl geliştirebileceklerinin öğretilmesi, ulaşılması beklenen hedefler arasında yer aldı.

Mesajda, “Bizlere bu kütüphanenin kurulması aşamasında desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gökhan ALTUN' a okul aile birliği ve okul idaresi olarak teşekkür ediyor, kütüphanenin Kars'ımıza hayırlı olmasını diliyoruz.” paylaşımı yapıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.