Kars Tapu Müdürlüğü’nden açıklama

"Kars Tapu Müdürlüğü’nden açıklama"

Kars İli, Merkez Yeni Mahallede mevcut 180 hektar alanda yapılan 18. Madde Uygulamasına dair Kars Belediye Encümenince alınan 22/05/2012 tarih ve 119 sayılı kararı, Erzurum 1. İdare Mahkemesince iptal edildiğinden dolayı , Yeni Encümen kararı Kars Belediyesi Encümenince 27/06/2019 tarih ve 171 karar ile onaylanmıştır.

Kars Tapu Müdürlüğü’nden açıklama

KAFKAS HABER AJANSI

Kars İli, Merkez Yeni Mahallede mevcut 180 hektar alanda yapılan 18. Madde Uygulamasına dair Kars Belediye Encümenince alınan 22/05/2012 tarih ve 119 sayılı kararı, Erzurum 1. İdare Mahkemesince iptal edildiğinden dolayı , Yeni Encümen kararı Kars Belediyesi Encümenince  27/06/2019 tarih ve 171 karar ile onaylanmıştır.

Onaylanan Yeni Encümen kararı, Kars Belediyesince tescil bildirimleri hazırlanmak üzere Kars Kadastro Müdürlüğümüze gönderilmiştir. Kars Kadastro Müdürlüğümüze gönderilen Yeni Mahalleye ait İmar uygulaması Kars Kadastro Müdürlüğünce kısa bir süre içerisinde hazırlanmıştır.

Hazırlanan tescil bildirimleri, röleveler ve dağıtım cetvelleri, Kurban Bayramı ertesi olan 15/08/2019 Perşembe günü kontrol edilmek, TAKBİS sisteminde kayıtları oluşturulmak ve tescil edilmek üzere Kars Tapu Müdürlüğü’ne gönderilmiştir.

Kars Tapu Müdürlüğü’nce teslim alınan 6 adetİmar uygulaması  Klasör ve ekleri, aynı gün içerisinde kayıt altına alınmış ,TAKBİS sistemi üzerinden kontrolleri başlamıştır.

Kars Tapu Müdürlüğü olarak Kars halkımıza her daim hizmet vermek anlayışı içerisinde hiç bir vatandaşımızın mağdur olmaması için büyük bir özveri ile en kısa süre içerisinde kontrol ve tescil işlemleri sonuçlandırılacaktır.

Bilindiği üzere 2012 yılında yapılan İmar uygulamasındaki hatalar sebebi ile Erzurum Bölge İdare Mahkemesi İmar Uygulamasını iptal etmiştir. Bu sebeple gerek Kars Kadastro Müdürlüğü gerek ise Kars Tapu Müdürlüğü’nce kontrol mekanizması  hiç bir vatandaşımızın mağdur olmaması ve Kanuna aykırılık teşkil etmemesi için çok dikkatli ve titizlikle yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.443321