Kars Ticaret ve Sanayi Odası’nda Turizm sektör toplantısı yapıldı

"Kars Ticaret ve Sanayi Odası’nda Turizm sektör toplantısı yapıldı"

Yaklaşan kış sezonu öncesinde, son yıllarda Türkiye'nin en gözde kayak merkezlerinden biri haline gelmesinin yanı sıra, kristal kar türü ile de dünyanın sayılı kayak pistleri arasında yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi Otelleri başta olmak üzere, ilimizde Turizm, Otelcilik ve Konaklama sektöründe faaliyet gösteren işletmelere yönelik Kars Ticaret ve Sanayi Odası organizatörlüğünde sektör toplantısı gerçekleştirildi.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası’nda Turizm sektör toplantısı yapıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yaklaşan kış sezonu öncesinde, son yıllarda Türkiye'nin en gözde kayak merkezlerinden biri haline gelmesinin yanı sıra, kristal kar türü ile de dünyanın sayılı kayak pistleri arasında yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi Otelleri başta olmak üzere, ilimizde Turizm, Otelcilik ve Konaklama sektöründe faaliyet gösteren işletmelere yönelik Kars Ticaret ve Sanayi Odası organizatörlüğünde sektör toplantısı gerçekleştirildi. Turizm sektörünün sorunları ve çözüm önerileri ile turizme yönelik yapılan yatırımların konuşulduğu toplantıya, ilimiz turizm işletmeleri yoğun ilgi gösterdi. Kars Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO) Başkanı Ertuğrul ALİBEYOĞLU Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, Başkan Alibeyoğlu'nun konuşmaları ile açıldı.

Başkan Alibeyoğlu, firmalara katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu ve turizmcilere "Ortak Tavır İçerisinde Bulunma" sözü verdi. Turizm sektörünün sorunlarına bizzat eğileceğinin garantisini veren Başkan Alibeyoğlu, “Bölgemizde turizm açısından büyük potansiyel olduğunu biliyoruz ve görüyoruz, her şeyden önce önemli olan doğru planlamanın yapılması ve güzel bir raporun ortaya konmasıdır. Bizim amacımız bir turizm sektör raporu hazırlamak ve bu raporda ortaya çıkan sorunların çözümü için eyleme geçmektir. KATSO olarak biz bu konuda çok samimi ve çok istekliğiz." sözlerine yer verdi.

Sözlerinin devamında Başkan Alibeyoğlu, sorunların çözüm merkezi Kars'ta ise çözüm için KATSO olarak tüm çabaları sarf edeceklerinin altını çizdi. Şayet çözüm merkezi Kars değil ise, Bakanlık nezdinde gerekli lobicilik faaliyetlerini yürüteceklerinin sözünü verdi. Ancak; KATSO olarak sorunların üstesinden gelmenin mümkün olmadığını, ilimizin tüm kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının da elini taşın altına koyması gerektiğini işaret eden Başkan Alibeyoğlu, her şeyden önce doğru ve iyi bir planlamanın yapılması gerektiğini dile getirdi ve turizm sektörü temsilcileri ile her anlamda istişarelerde bulunacağını ve sorunların üstüne gideceğini söyledi.

Başkan Alibeyoğlu'nun konuşmalarının ardından söz alan turizm sektörü temsilcileri, böyle bir toplantının organize edilmesinden duymuş oldukları memnuniyeti dile getirdiler. Sektörleri ile ilgili yaşadıkları sıkıntılara değinen turizm temsilcileri, sorunlarına çözüm ararken yaşamış oldukları sıkıntıları anlattılar. Sektör temsilcileri tarafından dile getirilen sorunlar, Başkan Alibeyoğlu ve KATSO yetkililerince kaydedildi, notları alındı. Alınan notların Sektör Raporu haline getirileceğini ve bu raporun başta yerel ve ulusal basın olmak üzere, ilgili tüm platformlara sunulacağını ve çözümler aranacağının sözü Başkan Alibeyoğlu tarafından sektör temsilcilerine verildi.

Konuşmaların ardından iyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.215574