Kars Ticaret ve Sanayi Odası’ndan vatandaşa çağrı

"Kars Ticaret ve Sanayi Odası’ndan vatandaşa çağrı"

Kars Ticaret ve Sanayi Odası, vatandaşlara bayram alış verişlerini yerel esnaftan yapmaları çağrısında bulundu.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası’ndan vatandaşa çağrı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Ticaret ve Sanayi Odası, vatandaşlara bayram alış verişlerini yerel esnaftan yapmaları çağrısında bulundu.

Kars’ın dört bir yanını istila altına alan yerel dışı marketler kazandıkları paraları il dışına çıkardığı için kentte katma değer oluşmuyor. Bu da kentteki ekonomik sıkıntıları artırıyor. Kars’ta yaşayan, Kars’ın ekmeğini yiyen, Kars’ın havasını sulayan, acısında, kederinde, sevince bir olan herkesin ekonomi alanda da bu birlikteliği sürdürme gerekliliğini unutmamalı.

Kentin yerel esnafı burada kazandıklarını buraya yatırırken bizim gözbebeğimiz dediğimiz memurlarımız ve de hemşehrilerimiz neden bu bu alanda üzerlerine düşeni yapmıyorlar.

Konuyla ilgili zaman zaman STK’lar açıklama yapıyor ve bu eylemi hayata geçirmeyi arzuluyor. Tüm bunlar el ele vermeyince bir türlü düzene girmiyor. Halen daha gün geçmiyor ki bir yerel dışı AVM bir şubesini daha Kars’ta açmasın.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası da, vatandaşlara bayram alış-verişlerini yerel esnaftan yapmaları çağrısında bulundu. Bu yerinde çağrıya herkesin uymasını bekliyoruz.

“Ben Kars’ta yerel esnaftan alış-veriş yapıyorum”, YA SEN!!!

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.295143