• 19 Haziran 2019 Çarşamba

Kars Valisi, Göçmen Çocuklarla Bir Arada

"Kars Valisi, Göçmen Çocuklarla Bir Arada"

Kars Valisi Türker Öksüz, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nde Göçmen Çocuklarla Bir Araya Geldi

Kars Valisi, Göçmen Çocuklarla Bir Arada

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nde Göçmen Çocuklarla Bir Araya Geldi

Vali Türker Öksüz, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla İl Göç İdaresi Müdürü Hikmet Andiç ve Müdürlük personeli ile uluslararası koruma başvuru sahibi ve geçici koruma kapsamında ilimizde ikamet eden öğrencileri makamında kabul etti.

Ziyarette Sodabe MOUSAVİ isimli kız öğrenci tarafından günün anlam ve önemine binaen Vali Öksüz’e çiçek takdim edildi.

Vali Türker Öksüz de öğrencilere ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeline ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, öğrencilere içerisinde hikâye, boyama kitapları ve kalemler olan eğitim seti hediye etti.

Vali Türker Öksüz, daha sonra İl Göç İdaresi Müdürü Hikmet Andiç’ten ilimizde ikamet eden yabancılar ve öğrenimlerini sürdüren öğrenciler hakkında bilgiler aldı.

18 Aralık günü, BM tarafından resmi olarak 2000 yılında “Uluslararası Göçmenler Günü” olarak kabul edildi. Her yıl 18 Aralık’ta kutlanan Uluslararası Göçmenler Günü, dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların yaşamlarını ve sorunları konusunda farkındalık yaratmayı hedeflemekte.

Binlerce yıldır sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu toprakları, bu topraklara göç etmiş kültürlerin getirdiği zenginlikle bugün 190 farklı ülkeden insana ev sahipliği yapıyor. 190 farklı ülkeden yaklaşık 4,7 milyon göçmen ülkemizde yaşıyor. Bugün Türkiye, dünyada en çok mülteciye ev sahipliği yapan ülke konumuna gelmiştir.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228109