• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Kars Valisi İstasyon Mahallesi sakinleriyle buluştu

"Kars Valisi İstasyon Mahallesi sakinleriyle buluştu"

Kars Valisi Türker Öksüz, İstasyon Mahallesini ziyaret ederek Dünya Karapapak Türkleri Birliği (KARPAT) Kültür Evi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Kars Valisi İstasyon Mahallesi sakinleriyle buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, İstasyon Mahallesini ziyaret ederek Dünya Karapapak Türkleri Birliği (KARPAT) Kültür Evi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. KARPAT İl Temsilcisi Osman Saday, Mahalle Muhtarı Çetin Alin ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Türker Öksüz, sorunların çözümü için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini söyledi.

Kars Valisi Türker Öksüz, göreve başladığı günden bu zamanda kadar geleneksel hale getirdiği halk buluşmaları kapsamında mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Vali Öksüz Ramazan ayı sonrası ilk ziyaretini İstasyon Mahallesine yaptı. Mahalle sakinleri ile bir araya gelerek var olan sorunlarını dinledi ve vatandaşların taleplerini aldı.

Vali Öksüz’e ziyareti sırasında yardımcısı Serdar Demirhan, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Acay, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Seyyid Müçteba Erdem, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tuncer Tekin ve  Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Yılma Karadağ da eşlik etti.

Vali Öksüz, gerçekleştirdiği halk buluşmasında mahalle muhtarı Çetin Alin, mahalle imamı ve mahalle sakinlerini tek tek dinleyerek taleplerini aldı. İstasyon Mahallesi Muhtarı Çetin Alin ve mahalleli öncelikli olarak Vali Öksüz’den taziye evi istedi. Muhtar Alin ve mahalle sakinleri “Mahallemizde taziye evi yok. Mahallemizde sadede İstasyon Camisi var. Yeni Cami projesi var ama beklemede. Bu camimiz yetersiz. Belediyenin sorumluk alanına giren yol ve kaldırım sorunlarımız var. Kars Belediyesine bildirdik. Sokak köpekleri büyük sorun olarak karşımızda. Çocuklarımızı okula götürünce ve karanlık sokaklarda korkuyoruz. Okul önlerine hız kesiciler istiyoruz. Mahalleli olarak en büyük sorunlarımızdan birisi de şehirlerarası otobüsler, tırlar, kamyonlar ve hayvan pazarına hayvan transferi yapan araçların park etmesidir. Hayvan pazarının tüm pislikleri mahallemize taşınıyor ve trafik keşmekeşi yaşanıyor. Kadınlar olarak mahallemize yeşil akan ve çocuklarımız için parklar ve kütüphane istiyoruz. Asri mezarlık çevresine park alanı ve Bahri Dağdaş Caddesi ile Cumhuriyet Mahallesinin kesiştiği Kazım Karabekir Kışlası kavşağına trafik ışıkları istiyoruz” dediler.

Mahalle halkının talep ve önerilerini tek tek dinleyerek Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ile birlikte ilgili müdürlere not aldıran Kars Valisi Türker Öksüz, “Bizim amacımız mahallerimizin ve ilimizi genelinin her ne sorunu ve ihtiyacı varsa dinlemek ve çözüm sağlamak istiyoruz. İldeki tüm kamu kuruluşları ve hizmet veren birimlerimiz olarak kamu hizmetlerini sizlere en etkin, verimli ve hızlı bir şekilde verebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ebetteki bir takım eksiklikler söz konusu olabilir. Bizlerin göremediğimiz ihtiyaçlarınız veya yeni oluşan ihtiyaçlarınız olabilir. Bizim amacımız bu sorunları tespit edip çözmektir. Hepinizin bildiği gibi Kars sıradan bir il değildir. Kars tarihi ve kültürel geçmişi birikimi olan bir ildir. Kars son yıllarda turizm açısından gittikçe önemli ivme kazanan bir il haline geldi. Binlerce yerli ve yabancı turist Kars’ı ziyaret ediyor. İlimizde bir yandan da Turizmin yanı sıra tarım ve hayvancılık faaliyetlerimiz devam ediyor. Hayvan varlığımız ülke genelinde önemli bir yer tutuyor. Tabiî ki mahallede yaşadığınız bazı sorunlar yerel hizmetlerdir. Yol,su, alt yapı, temizlik belediye hizmetleridir. Elbette ki belediye üzerine düşen görevi yapacaktır. Görevlerini eksik bıraktıkları noktalarda da biz uyarı görevimizi yaparız ve görevlerini onlara hatırlatırız. Takipçi oluruz ve bizim bu noktada görev ve sorumluluğumuz var. Bizler Valilik ve tüm kurumlar olarak sizlerin taleplerine karşı duyarlıyız.” şeklinde konuştu.

KARPAT İl Temsilcisi Osman Saday da “Sayın Valimiz Türker Öksüz, Emniyet Müdürümüz Ümit Bitirik ve daire amirlerini KARPAT Kültür Evi’mizde ağırlamaktan onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

Ziyaret KARPAT Kültür Evi önünde hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.222431