• 19 Haziran 2019 Çarşamba

Kars Valisi, öğrencilerle birlikte trafikte

"Kars Valisi, öğrencilerle birlikte trafikte"

VALİ TÜRKER ÖKSÜZ, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE "TRAFİKTE KURAL BİZİ HAYATA BAĞLAR" SLOGANIYLA YAPILAN UYGULAMAYA KATILDI

Kars Valisi, öğrencilerle birlikte trafikte

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

VALİ TÜRKER ÖKSÜZ, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE "TRAFİKTE KURAL BİZİ HAYATA BAĞLAR" SLOGANIYLA YAPILAN UYGULAMAYA KATILDI

Vali Türker Öksüz, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde bir araya gelen ortaokul öğrencileriyle birlikte Cumhuriyet Meydanı'nda "Trafikte Kural Bizi Hayata Bağlar" sloganıyla yapılan uygulamaya katılarak sürücüleri uyardı.

Vali Türker Öksüz yaptığı açıklamada, trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerle trafik denetimi yaptıklarını belirtti. Ölümlü trafik kazalarının uygulamalarla en aza düşürülmesinin hedeflendiğini ifade eden Vali Öksüz: "Trafik, ülkemizin en önemli sorunlarından birisidir. Maalesef, her yıl orta büyüklükte bir ilçenin nüfusunu trafik kazalarında kaybediyoruz. Bunu mutlaka önlememiz lazım. Trafikteki ağır tablonun ortadan kaldırılması için İçişleri Bakanlığımız önemli çalışmalar yapıyor, çok çeşitli tedbirler alınıyor. Vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyması gerekiyor. Burada bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz, öğrencilerimizle buna dikkat çekmek istedik " değerlendirmesinde bulundu.

Toplum destekli polisler ve trafik polislerince reflektörlü ikaz yeleği giydirilen öğrenciler, durdurulan araçlardaki sürücülere kurallar konusunda uyarılarda bulundu. Sürücüleri özellikle emniyet kemeri takmaları konusunda uyaran öğrenciler, servis sürücülerinden de fazla yolcu almamalarını istedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.285897