• 15 Temmuz 2019 Pazartesi

Kars Valisi Türker Öksüz’ün Regaip Kandili Mesajı

"Kars Valisi Türker Öksüz’ün Regaip Kandili Mesajı"

Kars Valisi Türker Öksüz, Regaip Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Kars Valisi Türker Öksüz’ün Regaip Kandili Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Regaip Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi olan bir Regaip Kandili’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu içerisindeyiz.

Yüce Allah’ın biz kullarına rahmet ve mağfiret kapılarını açtığı geceler olan kandiller; manevi duygularımızın yeşerdiği, insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularımızı artıran, hoşgörü, paylaşma ve dayanışma duygularımızı en üst seviyeye çıktığı müstesna gecelerdir.

Üç aylara girdiğimiz bu günlerde Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (saa) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya ve insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalı, kandillerin manevi havasını fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve birlik-beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeşermesine gayret göstermeliyiz. Bu manada idrak edeceğimiz Regaip Kandili’nde, yüce Allah’ın rahmet, bereket, af ve mağfiretine olan arzumuzu en üst seviyeye taşıyıp, vicdan muhasebesi yaparak kendimizi sorgulamalı, Rabbimize, ailemize, milletimize ve ülkemize karşı görev ve sorumluluklarımızın bilincinde hareket etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Karslı hemşehrilerim olmak üzere, aziz milletimiz ve İslam âleminin üç aylar ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine rahmet, bereket ve huzur vesilesi olmasını,  kardeşliğimizi, birlik-beraberliğimizi ve dirliğimizi güçlendirmesini Yüce Allahtan niyaz ediyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.215352