• 18 Temmuz 2019 Perşembe

Kars Valisi Veda Ediyor

"Kars Valisi Veda Ediyor"

Kars’ta 30 aydır Valilik yapan Rahmi Doğan, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek vedalaştı. Helallik isteyen Vali Doğan, gönüllerde yer edindiğinden şüphesi olmadığını belirterek, Pazar günü kentten ayrılacağını söyledi.

Kars Valisi Veda Ediyor

KAFKAS HABER AJANSI

Kars’ta 30 aydır Valilik yapan Rahmi Doğan, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek vedalaştı. Helallik isteyen Vali Doğan, gönüllerde yer edindiğinden şüphesi olmadığını belirterek, Pazar günü kentten ayrılacağını söyledi.

CUMARTESİ’Yİ ÇEŞME AÇILIŞI İÇİN PAZAR’A ERTELEDİ

65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Cumartesi günü Kars’a geliyor olması ve kendisini de yolcu etmek istediğini belirtmesi üzerine Kars’tan ayrılışını Pazar gününe ertelediğini ifade eden Vali Doğan, Kars halkından hiçbir zaman incinmediğini söyledi. “Sokakta, caddede, parkta, yolda nerede görsem aynı muhabbeti, aynı sevgiyi Kars halkından gördüm, hala daha da görmeye devam ediyorum.” diyen Vali Doğan, “Mesajlarla, telefonlarla, karşılaştığımız anda halkın bize karşı sevgisi, muhabbeti çok ciddi anlamda onu hissediyorum. Bu beni çok büyük bir yük altına soktu. Çünkü gideceğimiz yerdeki hem sosyal medya grupları hem oradaki yere basın halkın burada bize karşı ilgisini, sevgisini, muhabbetini görünce oradaki beklenti çok yükseldi. Dolayısıyla oradan gelen, oradan iletilen gördüğüm mesajlarla çok ciddi bir beklenti var. Ben bu yüzden Kars halkına hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Biz Kars’tan görev itibariyle ayrılıyoruz ama gönül itibariyle ayrılmıyoruz. İnşallah yine gelip gideceğim. Ben genelde ayrıldığım yerlere çok gitmem ama Kars bunu istisna tutuyorum. Kars’a özellikle kışın Sarıkamış’a yazın da fırsat buldukça gelmeyi planlıyorum. Bu sadece benim şahsi kararım değil, aile olarak, ailecek bir işte eşim ve çocuklarım da aynı kanaatteler. Onlarla özellikle kışın Sarıkamış’a gelmeyi planlıyorum. Kars’a bir takım şeyler yaptık. Daha fazlasını yapabilirdik ama bir takım şartlardan dolayı, şehrin dinamiklerinden dolayı yapamadıklarımızda var ama son güne kadar da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kararnamemiz çıkmış bulunmasına rağmen inşallah Cumartesi günü Bakan beyin gelmesiyle birlikte Vali Lala Mustafa Paşa Çeşmesini açacağız ve artık ondan sonra da ayrılacağız.” dedi.

Kars’ta görev yapmaktan keyif ve zevk aldığını, mutlu olduğunu belirten Vali Doğan, “Yani iş yapmak bana çok müthiş bir keyif ve haz veriyor, yaptıkça mutlu oluyorum, yeni projeler ürettikçe mutlu olan bir insanım. İsabetsiz işte boş bir yatırım yaptık mı diye baktığımda da öyle bir yatırımımızın olmadığını görüyorum. Her dokunduğumuz yer Kars’a Karslıya hizmet olarak birkaç kat çarpan etkisiyle döndü. Bu benim açımdan da şehir açısından da çok sevindirici bir durum ama şehirdeki bir takım eksikliklerden dolayı bu Bakan bey vardı, Bakan bey ile birlikte yaptığımız bu çalışmada işte diğer faktörler, aktörler eğer bu çalışma içerisinde yer almış olsaydı bu ivme çok daha fazla olacaktı. Bu süre içerisinde göreve başlarken eski Ulaştırma Bakanımızı ziyaret ettim ve bana şunu demişti; ‘Bende yeni bakanım, sende yeni valisin. Başarı da başarısızlıkta ikimizin’ demişti. Dolayısıyla bu 30 aylık süre içerisinde sayın Bakanımın çok ciddi destekleri ile güzel çalışmalar yaptık. Ben burada sayın Bakanıma öncelikle şükranlarımı sunuyorum. Kars için gerçekten büyük bir şahsiyet, Kars’ın yetiştirdiği nadir evlatlardan bir tanesi dolayısıyla sayın Bakana sahip çıkmak lazım. Getirmiş olduğu yatırımlar, kaynaklar da zaten bunun göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Vali Doğan daha sonra şunları söyledi:

“Ben herkese buradan elveda diyorum, Allah herkesin işini gücünü rast getirsin. Bu kadar süre içerisinde varsa bir tatsızlık ben helallik diliyorum. Ben Kars halkına hakkımı helal ediyorum, bunu gönül rahatlığı içerisinde söylüyorum. Hiçbir kırgınlık, küskünlük olmadan mutlu bir şekilde Kars’tan ayrılıyorum. İnşallah gittiğimiz yerde de hayırlı hizmetler yaparız diye düşünüyorum. Memleketin bir parçasıdır, sıkıntılı bir bölgesidir. Bizi tercih etmiş olmaları, bu bölgeye bizi görevlendirmiş olmaları ve o emaneti teslim etmiş olmaları da benim için ayrıca bir onurdur, şereftir. Çünkü o bölge şuanda bu memleketin yürüttüğü en büyük operasyonun olduğu bir bölge. Dolayısıyla hem Afrin hem İdlib operasyonları Hatay ilinden yürüyor. Böyle mesuliyetli bir göreve bizim tercih edilmiş olmamız, ‘bu işi Kars Valisi Rahmi Doğan yapar’ denmiş olması benim için de ayrıca bir gurur oldu. Bunu da burada ifade etmek istiyorum ve hepinizden helallik istiyorum. En son 2 yıl önceki çatışmada bir şehidimiz olmuştu, onun dışında bugüne kadar hiçbir zayiat vermedik kulağına kurşun ve hep teröristi imha ettik. Bugün itibariyle Kars’ın terör ve güvenlik sorunu kalmamıştır. Bu da insanların buraya akın akın gelmesine sebep oluyor.” diye konuştu.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercüment Daşdelen de Vali Rahmi Doğan’a Kars’a yapmış olduğu hizmetlerin anısına teşekkür ederek plaket verdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228666