• 19 Haziran 2019 Çarşamba

Kars Valisinden Bir Talimat Daha!

"Kars Valisinden Bir Talimat Daha!"

Vali Türker Öksüz, Taşıma ve Servis Şoförleri ile Kars Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Kars Valisinden Bir Talimat Daha!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Vali Türker Öksüz, Taşıma ve Servis Şoförleri ile Kars Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Vali Öksüz, Vali Yardımcısı Serhat Karabektaş, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ve öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerinin katıldığı toplantıda katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı.

Vali Öksüz, “ Amacımız ilimiz sınırları içerisinde yapılan öğrenci taşımacılığı faaliyetlerinin herhangi bir sıkıntı yaratmadan, yürütülmesini sağlamaktır. Öğrencilerimizin zamanında, sıkıntı yaşamadan, problem oluşturmadan, zamanında okullarına ulaşmalarıdır. Bu taşımacılığı yaparken trafik kurallarına uygun hareket edilmelidir. Taşıma işi, ilgili mevzuatlara uygun olarak yapılmalı ve servis şoförlerimizin ilgili mevzuatta belirtilen şartlara uygun nitelikte olmaları büyük önem arz etmektedir. Mevzuatta belirtilen nitelikte olmayan şahısların bu servislerde çalışmaması ve öğrenci servislerinde sivil vatandaş taşınmaması ve sağlıklı bir taşımacılık yapılabilmesi için mevzuatta belirtilen tüm kurallara harfiyen uyulması gerekmektedir. Devlet olarak biz, sözleşmelerde belirtilen taahhüdümüzü yerine getirmekteyiz. Hak edişleriniz düzenli olarak ödenmektedir. Sizlerin de mevzuata uygun hareket etmesi halinde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bunun aksine hareket edilmesi halinde gerekli yaptırımların mutlaka uygulayacağız. Bundan asla taviz vermeyeceğiz. Hepinizin tüm kurallara uyacağınız temenni ediyoruz. Önümüzdeki günlerde sizler için bir eğitim programı da düzenleyeceğiz. O programda daha detaylı ve teknik konular sizlerle paylaşılacak. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Türker Öksüz, konuşmasının ardından servis şoförlerinin istek ve sorunlarını da dinleyerek, belirtilen hususların incelenerek gerekli çalışmaların yapılması için yetkililere talimat verdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.289419