• 24 Temmuz 2019 Çarşamba

Kars Valisinden Emniyet Müdürlüğüne 10 Nisan Ziyareti

"Kars Valisinden Emniyet Müdürlüğüne 10 Nisan Ziyareti"

Kars Valisi Türker Öksüz, Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yıldönümü münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, emniyet mensuplarıyla bir araya geldi.

Kars Valisinden Emniyet Müdürlüğüne 10 Nisan Ziyareti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yıldönümü münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, emniyet mensuplarıyla bir araya geldi.

İl Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik tarafından karşılanan Vali Öksüz,, emniyet mensuplarına hitaben bir konuşma yaptı.

Vali Öksüz, bu yıl Emniyet Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümünün kutlandığını, Emniyet Teşkilatında özveri ve halkımızın huzuru, güvenliği ve daha rahat yaşaması için üstün bir gayretle görev yapan değerli polislerin, 174 yıldır halkımızın gönlünde çok değerli bir yer edindiğini söyledi.

Vali Öksüz, “ Sizler aslında görevinizi layıkıyla yapıyorsunuz ama bu kutlama programları dolayısıyla, yaptığınız görevin önemini bir kez daha hatırlamış, vurgulamış oluyoruz. Günümüzde özellikle önleyici kolluk görevleri, tüm dünyada büyük önem kazanmış durumdadır. Gerek Emniyet gerekse Jandarma Teşkilatımız, önleyici kolluk göreviyle toplumların, ülkelerin huzuruna ve güvenliğine çok büyük katkılarda bulunuyor. Bu nedenle yaptığınız görevlerdeki veriminiz, ülkemizin huzuru ve güvenliğinin sağlanmasıyla doğru orantılıdır. Yıllardır bu görevleri büyük bir başarıyla yerine getirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Ülkemizde ve ilimizde huzurlu ve güvenli günler yaşıyoruz. Allaha şükürler olsun ki artık terör gündemimizde değil, ön planda değil. Bunda tabi ki sizlerin çok büyük gayreti ve katkısı var. Gün geçtikçe teknolojik imkanlar da kullanılarak çeşitli suç yöntemleri icat ediliyor. Bu suçlarla mücadele etmek de bilgi ve beceriyi gerektiriyor. Emniyet teşkilatımız eğitime büyük önem vermektedir ama bizlerin yapmamız gereken bu gelişmelere paralel olarak bilgi ve becerimizi artırmak, donanımımızı daha üst seviyelere çıkarmak olmalıdır. Çalışmalarınızda haktan, hukuktan, adaletten ayrılmadan vatandaşımızın, hakkını, hukukunu gözeterek davranmanız teşkilat olarak gücünüzü daha artıracaktır. Bu vesileyle görevini ifa ederken şehit olan polislerimize cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına sağlıklı uzun ömür diliyorum. Bugüne kadar ilimizin huzur ve güvenine yaptığınız katkılardan dolayı ilimiz adına hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen yarışmaya katılan resimlerin sergilendiği sergiyi de gezen Vali Öksüz,daha sonra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev yapan polislerle bir araya geldi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.227720