• 18 Temmuz 2019 Perşembe

Kars Valisini ağlatan mesaj

"Kars Valisini ağlatan mesaj"

Hayata atanan Kars Valisi Rahmi Doğan gazetecilerle düzenlediği veda toplantısında bir öğretmenin gönderdiği mesajı okurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Kars Valisini ağlatan mesaj

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Hayata atanan Kars Valisi Rahmi Doğan gazetecilerle düzenlediği veda toplantısında bir öğretmenin gönderdiği mesajı okurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Valilik Makam 2’de gazetecilerle bir araya gelen Vali Rahmi Doğan, birilerinin yüreğine dokunduğunu belirterek Kars halkının kendisine olan sevgisini asla unutmayacağını söyledi.

Bu sevgi ve ilgiyi Kars sokaklarında gördüğünü belirten Vali Doğan: “Her insanının seveni de olur sevemeyeni de olur. Sonuçta bir Vali olarak bir ilde iş yapıyorsunuz. Birilerinin menfaatine dokunuyorsun, birilerinin taleplerini reddediyorsun, birilerinin her istediğini yapmıyorsun. Veya yaptıklarınız birilerinin hoşuna gitmiyor olabilir. Bunlar doğal şeyler. İnsan evinde bile kavga yaşayabiliyor. Ben tablonun geneline bakmak gerektiğine inanıyorum. Tablonun genelini Kars sokaklarında gördük. Vatandaşın bize bakış açısı önemlidir. Ben zerre kadar hırsızlık yapmadım. Ömürüm boyunca bilerek tek kuruş haram yemedim ve yedirmedim. Bu konuda o kadar müsterihim ki görev yaptığım süreler içerinde hiç kimseye bilerek haram yedirmedim. Birilerine alan açmadım, haksız yere imkân sağlamadım ve asla taviz vermedim. Bu konuda kim ne derse desin önemsizdir. Ben Kars’ta da görev yaptığım 30 aylık tablonun geneline baktığımda Karslıların beni ne kadar sevdiğini ve benim de onlarla ne kadar diyalog kurduğumu gördüm.” diye konuştu.

AĞLATAN MESAJ

Vali Doğan, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Güler Bakar’ın kaleme aldığı ve bir dergide yayınlanan ‘Bir karne öyküsü’ adlı makaleyi okuduğu sırada gözyaşlarına hakim olamadı. 

İşte Vali Doğan’ı ağlatan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeninin kaleme aldığı yazı:

“Muhammet Yiğit, Namık Kemal İlk Öğretim Okulunda 2. Sınıf öğrencisi. O yıl Şubat tatili karne günü. Havanın çok soğuk olması nedeniyle Muhammet annesine yük olmaması için karnesini almaya gitmek istemez. Anne ve babası Muhammed’in bu kararına saygı duyar. Karne günü içi bir türlü rahat etmeyen anneanne ise koşarak okula gider. Aysel Hoca’ya karneyi sorar. Aysel Hoca da sınıfa Vali Bey’in teşrif edeceğini ve karneleri öğrencilere vereceğini söyler. Bunun üzerine anneanne yıkılır. Anneannenin dünyasında Vali ulaşılmazdır. Oysa Vali Bey bu sınıfta öğrencilerin karnelerini bizzat eli ile verecektir. Ani bir kararla eve döner ve uyumakta olan torunu Muhammet’i alır ve okuluna getirir. Geç kalır ve sınıfa girdiklerinde karne töreni bitmiştir. Anneanne Aysel Hoca seslenir ve Muhammet Yiğit’in geldiğini söyler. Bir anda gözler anneanneye çevrilir ve o sırada Sayın Vali Rahmi Doğan Anneanneyi fark eder ve O’na bir jest yapar. ‘Muhammet gelsin’ der. Muhammet şaşkın ve heyecanlı bir şekilde Vali Beyi’n elinden karnesini alır. O an gazeteciler fotoğraflarını çeker ve ertesi günde gazetelerde çıkar. O an yarım saat içerinde anneanne bir destan yazmıştır. Bu karne günü hem Anneanne için hem de Muhammet Yiğit için unutulmaz bir gün olur. Teşekkürler Sayın Valim. Hem anneannenin hem de Muhammet Yiğit’in yüreğine dokundunuz.”

Mesajı okuduğunda eşi ile birlikte duygulandıklarını ifade eden Vali Doğan, farkında olmadan Kars’ta birilerinin yüreğine dokunduklarını aktararak, “Bu yazı eşim ile benimde yüreğimize dokundu ve çok duygulandık. Demek ki Kars’ta farkında bile olmadan bir takım şeyler yapmışız ve birilerine dokunmuşuz. Ben Kars’tan çok mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Bu insanlara dokunabildiysek bu bizim için çok büyük bir şeydir. Görevimi layıkıyla yapmışım diye düşünüyorum. Çocukların, anne ve babaların bize bakışları beni son derece mutlu ve mesut etti. Kars bizim vali olarak ilk görev yerimiz ve ilk göz ağrımız ama gerçekten çok mutlu bir şekilde ayrılacağız. Her birinizden helallik istiyorum. Tüm Kars halkına selam ve hürmetlerimi sunuyorum.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.231664