Kars Valisinin 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

"Kars Valisinin 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı"

Kars Valisi Rahmi Doğan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Kars Valisinin 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Valisi Rahmi Doğan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Üzerinde yaşadığımız vatan toprakları için en değerli varlığı olan canlarını ortaya koyan ve bu özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyan gazilerimizin şeref günü olarak kabul ettiğimiz 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Şehitlik ve gazilik; vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan aziz milletimiz için ulaşılabilecek en yüce makamlardır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, yüce milletimizin huzuru ve güvenliği için büyük bir aşkla görev yaparak gazilik rütbesine ulaşan kahramanlarımız, cennet ülkemizin bağımsızlığını kıyamete kadar devam ettirmesinde en önemli değerlerimizdir.

Uğruna büyük mücadeleler verilerek ve bedeller ödenerek kazanılan yurt toprakları, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Yurdumuzun her köşesinde şanlı bayrağımızın altında binlerce yıldır hür ve bağımsız olarak bir arada yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Bizler de; bu günün güçlü ve saygın Türkiye’sinin temelinde en önemli payın aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimize ait olduğu bilinciyle hareket ederek, şehit ve gazilerin emaneti olan vatanımıza, nesilden nesle yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkarak, ülkemizi en güçlü şekilde belirlediğimiz hedeflere taşımak için el birliği ile çalışacağız.

Kahraman Gazilerimiz;

Devletimizin ve aziz milletimizin gönül kapıları sizlere ardına kadar açıktır. Devletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla sizlerin yanlarında olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş bütün gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.219506