GÜNCEL Haber Girişi : 18 Nisan 2019 16:29

Kars Valisinin Berat Kandili Mesajı

KARS VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ’ÜN BERAT KANDİLİ MESAJI

Kars Valisinin Berat Kandili Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ’ÜN BERAT KANDİLİ MESAJI

Şaban ayının 14’ünü 15’ine bağlayan gece merhamet, mağfiret ve bağışlanma gecesi olarak kabul edilen Berat Kandili’dir.

Berat gecesi; Hakkın yanında yer alma ve hayra giden yolları arama gecesidir. Berat gecesinde; inananların Cenabı Allah’a yönelerek günah yüklerinden kurtulup, ilâhî bağışlanmaya mazhar olmaları, gönüllerine ışık saçılması, vicdanlarının aydınlatılması, herkese neşe ve huzur getirmesi temenni edilir.

Cenabı Allah'ın kendisinden bağışlanma dileyenleri affedeceği, yapılan duaları kabul edeceği Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) tarafından müjdelemiştir. Ramazan ayının da müjdecisi olan bu kutlu gece insanların; yüce Allah’ın sonsuz rahmet ve merhametine sığınmak suretiyle günah, suç ve yanlışlardan kaçınarak, yaradılış gayesini yeniden gözden geçirme, yaşantısının muhasebesini yapma, insanlar arasındaki küskünlükleri giderme, yıkılan gönülleri, kırılan kalpleri onarmak, barış ve kardeşlik için bir fırsat gecesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Karslı hemşehrilerimin ve aziz milletimizin Berat Kandili'ni tebrik eder, bu kutlu gecenin; insanlığın hidayetine, aziz milletimizin birlik-beraberliğine, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını, Cenabı Allah’tan niyaz ederim.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.