Kars Valisinin Kadir Gecesi Mesajı

"Kars Valisinin Kadir Gecesi Mesajı"

Kars Valisi Rahmi Doğan’ın Kadir Gecesi Mesajı

Kars Valisinin Kadir Gecesi Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Valisi Rahmi Doğan’ın Kadir Gecesi Mesajı

Rahmet, mağfiret, feyz ve bereket iklimi olan mübarek Ramazan Ayı’nın sonuna yaklaşırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı kılan Kadir Gecesi’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tüm insanlık için hidayet ve mutluluk rehberi olan yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in indirildiği Kadir Gecesi, Yüce Allah’ın rahmet ve bağışlamasının sağanak halinde yeryüzünü kapladığı, dileyen hiçbir müminin dualarının geri çevrilmediği, tövbelerin kabul edildiği, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran bir müstesna bir gecedir.

Değeri Kur’an’a dayanan bu gece, kalplerimizin arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır.  Bizler de bu gecede, Yüce Allah’ın sonsuz rahmet ve mağfiretine sığınarak kendimizi her türlü kötü duygulardan arındırmalı, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılarak yetim, kimsesiz ve ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; İslam coğrafyasını kuşatan karanlığın Kadir Gecesi’nin nuruyla aydınlanmasını, akan kan ve gözyaşlarının bir an önce son bulmasını, insanlığın yüreğini karartan haksızlık ve zulümlerin bu gecenin feyiz ve bereketiyle ortadan kalkmasını niyaz ederken, başta Karslı hemşerilerim ve aziz milletimiz olmak üzere tüm İslâm âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle kutluyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.239093