• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Kars yeni döneme 354 projeyle giriyor

"Kars yeni döneme 354 projeyle giriyor"

İl Koordinasyon Toplantısında konuşan Kars Valisi Türker Öksüz, toplantıya katılan 42 yatırımcı kuruluşundan 23’ünün 354 projesi olduğunu, toplam proje tutarının da 2 milyar 381 milyon 369 bin TL olduğunu söyledi.

Kars yeni döneme 354 projeyle giriyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İl Koordinasyon Toplantısında konuşan Kars Valisi Türker Öksüz, toplantıya katılan 42 yatırımcı kuruluşundan 23’ünün 354 projesi olduğunu, toplam proje tutarının da 2 milyar 381 milyon 369 bin TL olduğunu söyledi.

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2019 yılının ikinci toplantısı Vali Türker Öksüz’ün Başkanlığında Valilik Gazi Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Türker Öksüz, toplantının amacına uygun olarak kurumlar arasında koordinasyonun sağlanmasının önemine vurgu yaptı. Toplantıya katılan 42 yatırımcı kuruluşumuzdan 23’ünün 354 projesi olduğunu belirten Vali Öksüz,  toplam proje tutarının 2 milyar 381 milyon 369 bin TL, bu projelerin önceki yıllar harcama toplamının 666 milyon 334 bin TL, 2019 yılı ödenek tutarının 183 milyon 205 bin TL ve dönem sonuna kadar yapılan harcama tutarının 229 milyon 503 bin TL olduğunu söyledi. 

Vali Türker, kentte kış şartlarının ağır olduğunu, dolayısıyla inşaat mevsiminin de kısa olduğu belirterek, mevcut ödeneklerin serbest bırakılması ve bunların hızlıca kullanılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayarak: “Yatırımcı kuruluşlardan isteğimiz; tüm hazırlıklarını zamanında yapılması, yatırımların hız kazanması açısından büyük önem taşımaktadır. İlimizde devam etmekte olan çok önemli yatırımlar var. Yapılan yatırımlar yönünden teknik personel sıkıntımız var ama kurumlarımızın imkan ve kabiliyetlerini birleştirerek, işbirliği yaparak bu konuyu çözmemiz gerekiyor. Ödenek sıkıntımız olabilir ama önemli olan mevcut ödenekleri hızlı bir şekilde kullanmaktır. Umuyorum ki önümüzdeki dönemde daha fazla ödenekle yatırımlarımızı en kısa sürede tamamlarız ve bu toplantıyla birlikte, inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte yatırımlarımızı en kısa sürede realize ederiz. Koordinasyon gerektiren konularda kurumlar arasında mutlaka görüşmeler yapılması ve sorunun en kısa sürede çözülmesi gerekiyor. Bu vesileyle tüm kuruluşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Toplantı Vali Öksüz’ün konuşmasının ardından yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin çalışma ve projeleri hakkında yaptıkları sunumun ardından sona erdi.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Vali Türker Öksüz, Belediye Başkan Vekili Yakup Yıldız, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Vali Yardımcısı Serdar Demirhan, Kaymakamlar, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının Bölge Müdürleri, İl Müdürleri ve basın mensupları katıldı

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.287547