• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Kars’ın en genç muhtarı Muhammed Yusuf Irmak

"Kars’ın en genç muhtarı Muhammed Yusuf Irmak"

Kars’ın Merkeze bağlı Kocabahçe Köyü’nde 18 yaşındaki Muhammed Yusuf Irmak, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin en genç muhtarı oldu.

Kars’ın en genç muhtarı Muhammed Yusuf Irmak

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Merkeze bağlı Kocabahçe Köyü’nde 18 yaşındaki Muhammed Yusuf Irmak, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin en genç muhtarı oldu.

İşte genç muhtarın görüşleri:

“Yapmak istediğim icraatlar öncelikle köyün su problemini çözmek. 150 senedir köyde su problemi bulunmaktadır. Bundan dolayı uzak köylere su getirmeye giden halk için bu ciddi bir sorun. Özellikle Kars’ın olumsuz hava koşullarında bu durum daha da zorlaşmaktadır. Hem köy halkı için hem de hayvanlar için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bunun imkansız olmadığının bilince olduğum için köye su getirme gayesi içerisindeyim.

İkinci olarak köyün yol problemini çözmek. Araç geçişinden ziyade yayalar için bile yürümesi hayli zorlu olan köyümüze asfalt yapılmasını temenni ediyorum. Köy ahalisi yol probleminden doğan sorundan dolayı araç alamamaktadır.Acil bir durum olduğunda dahil merkeze ulaşım zorluğu  durumun ehemmiyetini arttırmaktadır.Ulaşım zorluğunun çözüme kavuşmasını diliyorum.

Diğer bir sorun ise çocuklarımızın eğitim sorunu. Köy okulu köyün dışında olduğu için küçücük çocuklar yaya bir halde sabahın soğuğunda karlı havalarda okula yürürken büyük zorluk yaşıyor. Özellikle de anasınıfına giden küçük çocuklar için bu daha da güç bir durum. Bundan dolayı çocukların rahat bir şekilde okula ulaşması için servis getirilmesini talep ediyorum. Bu duruma sayın devlet büyüklerimizin de kayıtsız kalacağını düşünmüyorum. Bu yola çıkarken başka Kars Valimiz olmak üzere yetkili büyüklerimizin de desteğini alarak bunun hallolmasını temenni ediyorum. Bu temennim de devletimize, valimize ve yetkili kişilere güveniyorum ve onların da bize bu konuda destek olacağına inanıyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217568