Kars’ın Tarihi Dokusu Ahşap Sanat Dünyası’nda!

"Kars’ın Tarihi Dokusu Ahşap Sanat Dünyası’nda!"

Kars’ın tarihi ve turistik mekanlarının lazer ışınlarıyla ahşaba işlendiği Ahşap Sanat Dünyası’nda bayramlık ürünler büyük rağbet görüyor.

Kars’ın Tarihi Dokusu Ahşap Sanat Dünyası’nda!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın tarihi ve turistik mekanlarının lazer ışınlarıyla ahşaba işlendiği Ahşap Sanat Dünyası’nda bayramlık ürünler büyük rağbet görüyor.

Yusufpaşa Mahallesi Halitpaşa Caddesi No: 63 Kars adresinde hizmet veren işyeri sahibi Sarıkamışlı Yavuz Güney, 3 yıldır Kars’ta bu sanatı icra ettiğini belirterek Kars’ın tarihi ve turistik güzelliklerini ahşaba işlediğini belirtti. Tablo, biblo, anahtarlık, saat, defter ve albüm gibi birçok ürün bulundurduklarını kaydeden Güney, “Bunların üzerine KarS’ın tarihi güzelliklerini işlemeye çalışıyorum. Gelen misafirlerimiz ve yerli halkımız büyük rağbet gösteriyor. Misafirlerimiz bu hizmetimizden son derece memnunlar. Bu da bizi çok memnun ediyor. Müşterilerimizin özel istekleri üzerine de çalışmalar yapabiliyoruz. Hatıralarını ahşabın üzerine işleterek ölümsüzleştiriyorlar. Sosyal medya sayfalarımızdan da il dışına bile ürün gönderiyoruz.” dedi.

Ahşap defter ve albüm, ahşap duvar saati, ahşap fotoğraf işleme, özel ahşap aynalar, yakma usulü yazı yazma, çerçeve çeşitleri, ahşap tablo, özel fotoğraf albüm tablo gibi ahşap adına her şeyin yer aldığı işyerinde Kafkas bölgesinin tercih ettiği kalpaklarda dikkat çekiyor.

FÜTÜVVET AĞACI

Yavuz Güney, fütüvvet ağacının Hasan Harakani Hazretlerinin belirlemiş yolu anlattığını ifade ederek, “Bu yola belirli kendince düzenlediği bir takım ibareler var. İman ile başlayıp fütüvvet ile biten bu yola fütüvvet ağacı denilmiştir. Fütüvvet ağacının içerisinde bir çok maddeler vardır. Bu maddelerden bir kaçı iman, İslam, ahlak, ebep gibi kavramlar yer almaktadır.” Diye konuştu.

Yavuz Güney Tlf: 0541 211 85 77

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.219736