• 24 Temmuz 2019 Çarşamba

Karslı Öğreniciler Nevşehir’i gezdi

"Karslı Öğreniciler Nevşehir’i gezdi"

“Biz Anadolu’yuz Projesi” Kapsamında Öğrenciler, Kars Valisi Türker Öksüz’ün Talimatı ile Nevşehir Gezisine Gönderildi.

Karslı Öğreniciler Nevşehir’i gezdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

“Biz Anadolu’yuz Projesi” Kapsamında Öğrenciler, Kars Valisi Türker Öksüz’ün Talimatı ile Nevşehir Gezisine Gönderildi.

İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında yer alan “Biz Anadolu’yuz Projesi”, Vali Türker Öksüz’ün talimatı ile Kars’ta hayata geçirildi. Öğrenciler, Nevşehir Gezisine Gönderildi.

Proje kapsamında; 01 Nisan 2019 tarihinde Kars Harakani Havalimanından Kayseri’ye uğurlanan 40 öğrenci ve 5 görevliden oluşan 45 kişilik birinci grup, Nevşehir Valiliği tarafından sağlanan araçlar ile de Nevşehir’e götürüldü. Nevşehir’de Nevşehir Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkililerince karşılanan öğrenciler, konaklamanın yapılacağı tesise yerleştirildi. 

01-05 Nisan 2019 tarihleri arasında Nevşehir’in ilçeleri başta olmak üzere Güvercinlik Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ Örenyerleri, Dervent Vadisi, Üçgüzeller, Kaymaklı Yer Altı Şehri, Hacı Bektaş Veli Müzesi gibi tarihi ve turistik mekânlarda ağırlanan öğrencilerimiz, JAKEM Eğitimli Köpek Gösterisini izleyerek, Avanos Çanak Atölyesi’nde çalışmalara katılmalarının ardından 05 Nisan 2019 tarihinde Kars’a dönüş yaptı.

Katıldıkları gezi programından oldukça memnun ayrılan öğrenciler, kendilerini Nevşehir gezisine gönderen Vali Türker Öksüz ile Nevşehir’de kendileriyle yakından ilgilenen Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve diğer görevlilere teşekkür ettiler. 

“Biz Anadolu’yuz Projesi” Kapsamında ikinci öğrenci grubu da 08 Nisan 2019 Pazartesi günü Nevşehir’e uğurlandı.

Proje ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altıdaki 50 bin katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması, kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedefleniyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.252642