• 19 Haziran 2019 Çarşamba

Karslı Âşık Ergüloğlu Türkiye’yi İran’da temsil etti

"Karslı Âşık Ergüloğlu Türkiye’yi İran’da temsil etti"

Iran’da Peygamber efendimiz Hz Muhammet (SAV) doğumu münasebetiyle düzenlenen uluslararası etkinlikte Karslı Aşık Erol Ergüloğlu Türkiye’yi temsil etti.

Karslı Âşık Ergüloğlu Türkiye’yi İran’da temsil etti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İran’da Peygamber efendimiz Hz Muhammet (SAV) doğumu münasebetiyle düzenlenen uluslararası etkinlikte Karslı Aşık Erol Ergüloğlu Türkiye’yi temsil etti.

17 ülkenin katıldığı etkinlikte Ergüloğlu, Kars’ta Atatürk’ün Kars’a gelişine yazılmış olan “Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa” türküsünü söyledi.

Aşık Ergüloğlu Iranı’ın başkenti Tahran’da düzenlenen ekinlikte Türkiye’yi temsil etmenin mutluğunu yaşarken şunları söyledi.

“Bu yıl üçüncü kez katıldığım etkinlikte Iran’da Türkiye’ye olan ilgi çok büyüktü. Ben Türkiye’yi layıkıyla temsil etmenin onurunu yaşadım.  Etkinlikte söylediğim ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ türküsünün sazlarını Pakistanlı saz sanatçıları çaldı, bende seslendirdim” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.420839