• 18 Eylül 2019 Çarşamba

KARSOD Turizm Birliğinden sağduyu uyarısı

"KARSOD Turizm Birliğinden sağduyu uyarısı"

Kars Oteller ve Lokantalar Derneği (KARSOD) Başkanı Turizm İşletmecisi Halit Özer’den Sağduyu Çağrısı

KARSOD Turizm Birliğinden sağduyu uyarısı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Oteller ve Lokantalar Derneği (KARSOD) Başkanı Turizm İşletmecisi Halit Özer’den Sağduyu Çağrısı

Kars halkımızın ve de esnaflarımızın bildiği üzere uzun yıllara dayanan uğraş ve emekler sonrası son 2 yıldır Kars ilimize kış aylarında il dışından turist konuklar akın etmektedir.

Bu yoğunluğun elbette ki sayısızca insanların emeği ve de gönülden uğraşı vardır.

Her ne kadar bu bir turizm patlaması olarak görülse de geçen yıl böyle bir yoğunluk olsa da bunun kendi kendine olmadığı ve birden bire de olmadığını belirtmek isterim.

Bu güzel zamana ve de noktaya gelmesi altında 10 yıllık 15 yıllık kişi ya da kişilerin, esnafların, gazetecilerin, otellerin, kurum ve kuruluşların bireysel ve de tüzel kişilerin kesinlikle ve de kesinlikle emeği ve uğraşı sonrasıdır.

Elbette ki bunların yanı sıra şehrin tarihi dokusu vede zengin güzellikleri eklenince bu durum her geçen gün büyümektedir.

15 yıla yaklaşan bu emeklerin ve uğraşların sonrası da elde edilen bu TURİZM BAŞARISINI KOLAY KOLAY KAYBETMEMEMİZ GEREKİR

Bu nedenle gerek bizler esnaflar, taksiciler, transfer ve tur firmaları, kaşar peynirciler, acenteler, otel ve restoranlarımız, sanat değerlerimiz (ozanlarımız kültürel değerlerimiz müziklerimiz, oyunlarımız )  ve sayısızca meslek kuruluşları geçen yıl ki hassasiyet ilgi ve alakaları ile gelen konuklara yardımcı olmaları temiz-uygun-kaliteli hizmetlerine aynı şekli ile DEVAM etmeliyiz.

Böyle yapabilirsek ancak ve ancak ÖNCE MEMLEKETİMİZ SONRA DA BİZLER KAZANABİLİRİZ.

Bu bal veren kış turizm arısını öldürmeyelim. Ve bu durumu fırsatçılığa çevirip fahiş fiyatlar ile geri tepmeyelim.

Gerektiğinde bir birilerimizi ikaz edelim, uyaralım, eleştirelim düzgün yapmak için ne gerekiyorsa hep beraberce yapalım.

Evet geçen yıl gerek aslı olmayan asparagas haberler olumsuz eleştiriler aslı olmayan fiyat politikaları çok sayıda insanımızı üzmüştür.

Bizlere düşen bu aslı olmayan haberlere itibar etmeden işimize tüm düzgünlüğümüz ile devam etmektir.

Elbette ki gelen konuklar arasında da olumsuz kişi ya da kişiler vardır.

Her şeylere itiraz eden hiç bir şey beğenmeyen kişiler ve de guruplar vardır.

Olacaktır da ancak onların bu bakış açılarına ve de davranışlarına karşılık bizler Kars ve Karslı olarak misafirperverliğimizden asla ve asla taviz vermeden devam etmeliyiz.

Bu nedenle Kasım 2018 ayı itibari ile başlayan Kars Kış turizmi startı verilmiştir.

Kars’a Kars halkına ve de Kars Turizmine hayırlı uğurlu olsun.

Umut ederim ki 2019 yılı kış sezonu bitince gerek Turizm işletmecilerimiz gerekse ilimize gelen konuklar memnun bir şekilde ayrılarak bu hedefi bir sonra ki yıllara taşımaları uğraşı ile devam ederiz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.275311