Kars’ta 1 haftadır göremediği sokak köpeği ile böyle kucaklaştılar

"Kars’ta 1 haftadır göremediği sokak köpeği ile böyle kucaklaştılar"

Kars’ta birbirlerini 1 haftadır göremeyen üniversite öğrencisi genç kızla sokak köpeğinin kucaklaşması ilginç ve anlamlı görüntüler oluşturdu.

Kars’ta 1 haftadır göremediği sokak köpeği ile böyle kucaklaştılar

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta birbirlerini 1 haftadır göremeyen üniversite öğrencisi genç kızla sokak köpeğinin kucaklaşması ilginç ve anlamlı görüntüler oluşturdu.

Gençliğin sokak hayvanlarına yaptığı hizmet, bakım ve sahiplenme kentte her geçen gün artıyor. Özellikle de üniversite öğrencilerinin gönüllü olarak bu işe el atmaları sokak hayvanlarının daha sağlıklı ortamlara kavuşmasını sağlıyor. Gençliğin sokak hayvanlarıyla kurduğu bağ aralarındaki sevgi ilişkisini de önemli bir noktaya getiriyor.

Bunun en güzel örneklerinden biri geçtiğimiz günlerde yaşandı. Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde bulduğu bir sokak köpeğinin bakımını üstelenerek onu sahiplenen KAÜ Eğitim Fakültesi PDR 3. Sınıf Öğrencisi Sevgi Öncay, okula her gidiş gelişinde köpeği yanında ayırmadı. Bir hafta okula gidemeyince “Güzel” ismini verdiği sokak köpeğini göremeyen Sevgi Öncay, arkadaşlarıyla birlikte çevre temizliği yaptığı sırada üniversitenin kampus yolunda köpeği gördü. Köpeğe seslenen Sevgi Öncay’ı gören sokak köpeği “Güzel” koşarak yanına geldi ve boynuna sarıldı. Sevgi ve Sokak Köpeği Güzel’in buluşmasında renkli görüntüler yaşandı. Köpek sürekli Sevgi’nin yanaklarını öptü, kucağından ayrılmadı. Sevgi ve sokak köpeği Güzel’in hasret gidermesi çevredekilerin de dikkatini çekti.

Sevgi Önca, “Bu köpeği ilk eğitim fakültesi önünde görmüştüm. Ondan sonra her derse gittiğimde onu da yanımda götürmeye başladım. Daha sonra köpekle aramda özel bir bağ oluştu. Nerede görse yanıma koşar. Sadece sesimi bile duyması yeterli. Hatta bir ödevim vardı bende ondan yaralanmıştım, onunla çok güzel bir video çekmiştik. Bu sadece bir sokak köpeği değil hayatımın her yerinde var. Onu sadece bir sokak köpeği değil can olarak görüyorum. Bur haftadır okula gitmiyorum onun için de görememiştim. Bugün karşılaştık ve hasret giderdik. Bir anda görünce çok sevindim. Çağırınca da hemen yanıma geldi. Aramızda aşırı güzel bir bağ var. Sokaktaki canlara bir kap su ve bur kap mama. Özellikle su. Havalar ısındı bu aralar onun için de suya çok ihtiyaçları var. Su içmeyip de kucağımızda ölen hayvanları biliyoruz. Bu gerçekten onar için çok önemli. Suya çok dikkat etmek gerek.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.688368