Kars’ta apartmana yuva yapan Kerkenez’e gözleri gibi bakıyorlar

"Kars’ta apartmana yuva yapan Kerkenez’e gözleri gibi bakıyorlar"

Kars’ta bir apartmanın penceresine yuva yapan Kerkenez kuşuna Karslılar sahip çıktı.

Kars’ta apartmana yuva yapan Kerkenez’e gözleri gibi bakıyorlar

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta bir apartmanın penceresine yuva yapan Kerkenez kuşuna Karslılar sahip çıktı.

Şehitler Mahallesi Murat Çobanoğlu Sokağı üzerindeki 6 katlı apartmanın 5. Katındaki apartın penceresine yuva yapan Kerkenez kuşu, yumurtalarını korumak için yuvadan ayrılmıyor.

Okan Poliçe’nin apartına yuvalanan Kerkenez 6 yumurtasından sağlam kalan 3 yumurtasını kanatlarının altında koruyor. Okan Poliçe de sık sık aparta giderek Kerkenezi ve yumurtalarını kontrol ederek koruyor.

Dişi kerkenez yuvasını ve yumurtalarını korurken erkek kerkenez ise gün boyu sıklıkla yuvaya gelip kontrol ediyor ve yiyecek taşıyor.

Kerkenez’in yumurtadan yavrularını çıkarıp, besleyip büyütüp doğaya salana kadar yuvasında sağlıklı olması için su ve yiyecek ihtiyaçlarını da karşılayan Okan Poliçe, “1 aydır yeni misafirimiz kerkeneze gözümüz gibi bakıyoruz. Herkes yaban hayatına sahip çıksın.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.233806