Kars’ta Beton Mikserinde dünyaya gelen yavru kuşlar

"Kars’ta Beton Mikserinde dünyaya gelen yavru kuşlar"

KARS’TA ARACIN MOTORUNA YUVA YAPAN YAVRU KUŞLAR İÇİN SEFERBER OLDULAR

Kars’ta Beton Mikserinde dünyaya gelen yavru kuşlar

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS’TA ARACIN MOTORUNA YUVA YAPAN YAVRU KUŞLAR İÇİN SEFERBER OLDULAR

Kars’ta beton mikserinin motor kısmına yuvalanan yavru kuşlar için seferber olan duyarlı işadamı 1 aydır aracını çalıştırmıyor. Öner Sal Beton Sahibi İşadamı Reşit Salduz yumurtadan yeni çıkmış kuşlar kanatlanıp uçuncaya kadar aracını çalıştırmayıp beklemeye devam eedeceklerini söyledi.

Organize Sanayi Bölgesinde beton mikserinin motor kısmında yuvalayan bir kuş, 5 yavru çıkardı. Aracını çalıştırmak üzere olan Zafer Salduz, yavru kuşların sesini duyduktan sonra kaputu açarak inceledi. Aracının motor kısmında yumurtalarından yeni çıkmış yavru kuşları gören Salduz, motoru çalıştırmadığı gibi aracının yerini de değiştirmediği. Bir anda çevredeki tamirci esnafının da ilgi odağı olan sığırcık yavruları anneleri tarafından beslenmeye devam edildi.

Salduz, “İşe başlamak için aracımın başına geldiğimde sığırcık yavrularını fark ettim. Bunun üzerine aracımı çalıştırmadığım gibi yerini de değiştirmedim. Yavruları fark ettikten sonra bir anda sanayi esnafının ilgi odağı oldular. Motoru çalıştırsaydım yavrular ölürdü. Anne ve babalarının çırpınışları ve mücadeleleri içimi burktu. Bunun üzerine aracın yerini bile değiştirmemeye karar verdim. Eğer yerini değiştirsem anne ve babaları yuvayı bir daha bulamazdı. Hatta yuvayı başka bir yere taşımayı düşündük ama yine de yapamadım” dedi.

Tamirci esnaflarından Hüseyin Akbulut da yavru sığırcıkların büyüyüp yuvadan uçarak ayrılıncaya kadar sahip çıkacaklarını belirterek, 5 yavru kuşa ‘Beş kardeşler’ adını verdiklerini söyledi.

Öner Sal Beton Sahibi İşadamı Reşit Salduz, beton mikserinin normalde çalıştığı fakat bu yavru kuş olayından sonra 1 aydır aracı erinden kıpırdatmadıklarını ifade etti. Kuşlar uçup yuvayı terk edinceye kadar da aracı çalıştırmayacaklarını kaydeden Salduz, anne kuşun sürekli yuvaya yiyecek taşıdığını, kuşlar rahatsız olmasın diye araca bile yaklaşmadıklarını vurguladı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.221080