Kars’ta çifte bayram yaşanacak

"Kars’ta çifte bayram yaşanacak"

Altay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu başkanı ve üyeler 16 Haziran’da İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan Ulusararası Dünya Kick Boks Şampiyonası Gala Gecesi öncesinde kurum ve STK ziyaretlerine başladı.

Kars’ta çifte bayram yaşanacak

KAFKAS HABER AJANSI

Altay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu başkanı ve üyeler 16 Haziran’da İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan Ulusararası Dünya Kick Boks Şampiyonası Gala Gecesi öncesinde kurum ve STK ziyaretlerine başladı.

Altay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Kurucu Başkanı Alper Tunga Kılıç, Milli Takımlar Antrenörü Bülent Gönen, yönetim kurulu üyeleri Orhan Kınsun, Emrah Doğu, Doğukan Tazegül, Cengiz Topçu, Yağmur Çiftçi, Kenan Savcı, Murat Gezici, Mehmet Emin Çaylar, Av. Tolgahan Mutlu Deniz, Muhammet Çitgez, Yusuf Çelik, Melih Öztürkkan, Abdurrahman Güneş ve Gazeteci Bedir Altunok ilk önce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adem Burulday’ı makamında ziyaret ettiler.

Başkan Alper Tunga Kılıç, dernek ve yönetim kurulunu tanıttıktan sonra 16 Haziran’da İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan Ulusararası Dünya Kick Boks Şampiyonası Gala Gecesiyle ilgili bilgilendirme yaptı.

Kars’ta bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecekleri dev organizasyonun bölgede tek olduğunu büyükşehir Erzurum’da bile yapılmadığını belirterek Kars’ın bu anlamda çok şanslı olduğunu çünkü Kars’ın çocuklarının spora düşkünlüğünün dünyaca bilindiğini söyledi.

Kurulduğu 2016 yılından bu yana 1000 civarında lisanslı sporcu yetiştiren, her yıl yaklaşık 600 genci sporla tanıştıran  Altay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin Doğu Anadolu, İç Anadolu, Karadeniz ve Güneydoğu civarında en büyük ve kapsamlı çalışmalar yaptığına da dikkat çeken Başkan Alper Tunga Kılıç, bu dev organizasyonların kolay yapılmadığını bu zorlukları aşarak bu yıl üçüncüsünü Karslılarla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Asıl amacın sokaktan çocukları alıp sporla tanıştırarak vatan, millet, bayrak ve toprak aşkıyla yetişmelerini sağlamak, bu uğurda fedakarlık ederek vatanımızın bölünmez bütünlüğüne hizmet etmelerini sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan Kılıç, “Bizler bu günlere bu zorlukları göğüsleyerek geldik. Hem Kars’ımızı hem de ülkemizi spor alanında dünyanın lideri haline getirmek istiyoruz. Onun için de bu zorlu görevleri üstlenerek vatandaşlık bilinci içinde hareket ediyoruz. Sizlerden isteğimiz odur ki bu yeni yetişen gençlerimize destek olmanız ve onların önünü açmanızdır. El ele vererek bu sorunların üstesinden gelebiliriz.” dedi.

Altay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği kurucularından Milli Takımlar Antrenörü Bülent Gönen de bir ilin tanıtılmasında sporun önemine değinerek, “Bilindiği gibi iller spordaki başarılarıyla tanınır. Bizde bu başarıya bir nebze olsun katkı sunmak için gecemizi gündüzümüze katarak hizmet ediyoruz. Hem de hiçbir karşılık beklemeden bu hizmetleri yürütüyoruz. Amacımız çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmaktır. Çünkü bu ülke bizim ve bizler ne kadar fedakarlık edersek ülkemiz o kadar büyük ve gelişir. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiği müddetçe bütün sorunları rahatlıkla aşabiliriz. Şimdiden sizlere sunacağınız destekler ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

önce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adem Burulday da “Sizleri dinledim ve gerçekten de gurur duydum. İlimizde sporla ilgilenen ve spor alanında bunca fedakarlık yapan siz gençlerimizi görmek bizleri sevindirdi. Elbette ki bizlerde bu ilin STK’ları olarak sizlerin her zaman yanınızda olacağız ve sizleri her alanda destekleyeceğiz. Bundan kuşkunuz olmasın. Birliğimize bağlı diğer oda başkanlarıyla da toplanıp sizlere sunacağımız katkılar konusunda fikir alış verişinde bulunacağız. Sizler şehrimize sahip çıkıyorsunuz bizlerde sizlere sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Altay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu başkanı ve üyeler daha sonra Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’i makamında ziyaret etti. Sporun bolca konuşulduğu ziyarette Emniyet Müdürü Ümit Bitirik Altay, Gençlik ve Spor Kulübü Derneğine başarılar diledi ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.520689