• 17 Temmuz 2019 Çarşamba

Kars’ta Derecik Köyünü sel vurdu

"Kars’ta Derecik Köyünü sel vurdu"

Kars’ın merkeze bağlı Derecik köyünde etkili olan şiddetli yağışların sele dönüşmesiyle gölet yıkıldı, bazı ev ahırlar sular altında kaldı.

Kars’ta Derecik Köyünü sel vurdu

KAFKAS HABER AJANSI

Kars’ın merkeze bağlı Derecik köyünde etkili olan şiddetli yağışların sele dönüşmesiyle gölet yıkıldı, bazı ev ahırlar sular altında kaldı.

Kars’a 12 km mesafede Subatan Yolu üzerindeki Derecik köyünde 3 göletten biri sel sularına dayanamayarak yıkıldı. Gölet suyu çevredeki arazileri sular altında bıraktı. Derecik köyü içinden geçen derede de taşkın oluşunca bazı ev ahırlar sular altında kaldı.

 İhbar üzerine AFAD ekipleri gece saatlerinde köye giderek incelemelerde bulundular. AFAR İl Müdür Oktay Aygan öncülüğündeki ekipler ilk incelemelerini yaparak zararla ilgili bilgi aldılar.

Derecik Köyü muhtarı İsmet Kanbay, kölde 3 adet gölet bulunduğunu, göletlerden birinin sel sularına dayanamayarak yıkıldığını, dereden taşan sularında bazı ev ve ahırlara dolduğunu söyledi.

İl Özel İdaresi ekipleri de köye giderek gölet civarında inceleme yaptılar. Ekiplerin köyden ayrılmasından sonra yeniden sağanak yağmur etkili oldu. Bulanık köyü civarından gelen azgın sel suları taşkınlara yol açtı.

Can ve mal kaybının yaşanmadığı sel sonları zararın boyutunun incelemelerden tamamlandıktan sonra ortaya çıkacağı belirtildi.

Subatan yolu üzerinde geçtiğimiz günlerde etkili olan selde mahsur kalan 3 kişilik ailenin kaldığı çiftlik bugün de sular altında kaldı. Özel idare ekiplerinin önceki gün aldığı önlem nedeniyle çiftlik bu sefer zarar görmedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232741