Kars’ta dilenci operasyonu

"Kars’ta dilenci operasyonu"

KARS BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Kars’ta dilenci operasyonu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Şehrin farklı noktalarında bulunan camiler ve ibadethaneler başta olmak üzere halkın yoğun olduğu yerleri mesken tutan dilencilere itibar edilmemesi konusunda uyardı.

Kars Belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri; "Ramazan ayının gelmesiyle birlikte paylaşma,yardımlaşma gibi manevi duygularını sömürerek haksız kazanç elde eden dilencilere kesinlikle yardım yapılmamasını önemle rica ediyoruz,bu Kişi veya kişiler bu işi meslek haline getirmiş ve şebeke olmuş kişilerdir, bu sorunu ancak vatandaşlarımızın desteği ile çözeriz."dedi.

Bahse konu olan dilenciler Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne getirilerek üst aramaları yapılmış ve 5326 sayılı kabahatler kanunun 33. maddesine istinaden idari para cezası uygulanarak, üzerlerinden çıkan paralara el konulmuş el konulan paralar encümen kararıyla belediye gelirlerine aktarımı sağlandı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.556122