Kars’ta eğitim masaya yatırıldı

"Kars’ta eğitim masaya yatırıldı"

Kars Valisi Türker Öksüz Başkanlığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Kars’ta eğitim masaya yatırıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz Başkanlığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Yeni eğitim öğretim yılının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına yönelik tedbirlerin ve uygulamaların ele alındığı 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Değerlendirme Toplantısı, Vali Türker Öksüz’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen toplantıda konuşan Vali Türker Öksüz, 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak olan 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının, ülkemize, ilimize, öğrenci ve eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında il genelinde okul güvenliği, çevre güvenliği, çocukların uyuşturucudan korunması, servis güvenliği ve diğer konularda yapılacak çalışma ve alınacak tedbirlerin görüşüleceğini belirten Vali Öksüz, yapılan tüm bu çalışmaların öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitim ve öğretime devam edebilmelerinin yanı sıra öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan korumak adına yapıldığını söyledi.

Eğitim kalitesi kadar okulların fiziki şartları ile okul çevresinde güvenliğin sağlanmasının önemine vurgu yapan Vali Öksüz, her okulda bir sabit güvenlik görevlisi olduğunu ifade ederek gelişen teknolojik imkânlar ile birlikte öncelik taşıyan okullar başta olmak üzere kademeli olarak il genelindeki diğer okulların da güvenlik kamerası ile takip edileceğini belirtti.

Okul servisleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Öksüz, bu yıl da okul servis yönetmeliğine göre okul servislerinin çok sıkı bir şekilde denetleneceğini belirterek, yönetmeliğe uymayan okul servislerine gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı, denetim uygulamaları dışında eğitim çalışmaları kapsamında servis şoförü ve servis görevlilerine yönelik eğitimlerin verileceğini vurguladı.

Okullarda belirlenen okul geçidi görevlileri ile yine okullarda belirlenen çocuklara güvenli okul ortamı kapsamında uygulamalı ve teorik trafik eğitimlerin verileceğini sözlerine ekleyerek, Trafik Dedektifi isimli proje ile öğrencilerimizin de kural ihlali yapan sürücüleri ilgili trafik birimlerine bildirebileceklerini kaydetti.

Çocuklarımızın uyuşturucu madde, sigara vb kötü alışkanlıklardan korunması adına tüm paydaşların üzerlerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini belirten Vali Türker Öksüz, her türlü bilgi ve ihbarın geleceğimiz olan gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak adına çok büyük önem arz ettiğini ve bu konuda asla taviz verilmeyeceğini vurguladı.

Konuşmasında eğitime her zaman ayrı bir önem verdiklerini aktaran Vali Öksüz, çocuklarımızın iyi bir eğitim almasının hem devletimizin hem de milletimizin geleceği açısından son derece önemli olduğunu belirterek yıl içinde benzer toplantılar yapılacağını söyledi.

Toplantı, Vali Öksüz’ün konuşmasının ardından okul güvenliği, okul çevresi güvenliği, servis güvenliği, çocukların uyuşturucudan korunması konularında bilgi verilmesi ve katılımcıların dile getirdiği konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Toplantıya; Vali Türker Öksüz, Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, ilgili daire ve kurum amirleri, merkez ilçeye bağlı İlkokul, Ortaokul, Lise Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ile Köy ve Mahalle Muhtarları katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.397641