Kars’ta Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Sergisi

"Kars’ta Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Sergisi"

KARS KÜLTÜR VE SANAT EVİ, GELENEKSEL TÜRK SÜSLEME SANATLARI SERGİSİ İLE KAPILARINI AÇTI

Kars’ta Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Sergisi

KAFKAS HABER AJANSI

KARS KÜLTÜR VE SANAT EVİ, GELENEKSEL TÜRK SÜSLEME SANATLARI SERGİSİ İLE KAPILARINI AÇTI

Kars Valiliği koordinesinde 3 yıldır devam eden “Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Projesi” çalışmalarının yer aldığı sergi açılışı, Kars Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirildi.

Sergi açılışına; Vali Rahmi Doğan, eşi Gülden Gülüzar Doğan, Milletvekilleri 65 Dönem UDH Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Vali Yardımcıları Serhat Karabektaş, Serdar Demirhan, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, daire ve kurum amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan 65 Dönem UDH Bakanı Milletvekili Ahmet Arslan, tarihi binanın güzel bir hizmet için restore edilerek yeniden kazanılmasında başta Vali Doğan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek Kars Kültür ve Sanat Evi’nin ve açılışı yapılan serginin Kars’a hayırlı olmasını diledi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol, tezhip ve minyatür sanatçısı Selma Başçı ve kursiyerler tarafından hazırlanan Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Sergisini gezerek eserler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.288804