• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Kars’ta göz kamaştıran sergi

"Kars’ta göz kamaştıran sergi"

GÜLAHMET AYTEMİZ GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TARFINDAN HAZIRLANAN SERGİ GÖZ KAMAŞTIRDI.

Kars’ta göz kamaştıran sergi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

GÜLAHMET AYTEMİZ GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TARFINDAN HAZIRLANAN SERGİ GÖZ KAMAŞTIRDI.

Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinin yağlı boya ile Kars' ın tarihi eserlerini tuvala işlemeleri katılımcıları adeta büyüledi.

Serginin açılışına;  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven, Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Adil Akkaya, Şube Müdürleri Osman Urlunç ve Ali Cengiz Birdal, Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Talip Oğultarhan, Kurum ve Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Öğrenci çalışmalarına hayran kalan sanatseverler ayrıca serginin Gar Binasında yapılmasını da anlamlı buldular. Özellikle saat 20:00 civarında Doğu Ekspresi ile Kars' a gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler trenden indiklerinde Kars'ın tarihi dokusunu karşılarında buldular. Yağmur ve soğuk havaya rağmen sergiyi gezdiler. Gitar, Keman ve Viyola çalan öğrenciler sergiye ayrı bir hava kattılar.

Sergi hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Talip Oğultarhan; “Okulumuz yetenek sınavları ile öğrenci almaktadır. Bu sergi ile okulumuzun tanıtımını yaparak yetenekli öğrencilerin okulumuza gelmesini sağlamanın yanı sıra, Doğunun incisi Kars'ımızı gezmeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçilere Tarihi eserlerimizin tanıtımını yaparak daha çok ziyaretçinin şehrimize gelmelerine katkıda bulunmak amacıyla  sergimizi Gar Binasında gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İki gün açık olacak ''Fırçamla Kars'' adlı sergimize yoğun bir ilgi var. Bu vesile ile sergimizin hazırlanmasında emeği geçen Resim Öğretmenlerim Eren DEMİRBAGA, Orhan Poyraz, Fatih Daşdemir, Ümit Düzenli ve Sinan Güzel ile 12- B Şubesi Öğrencilerine teşekkür ederim.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.234554