• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Kars’ta kablo hırsızlığı

"Kars’ta kablo hırsızlığı"

Kars’ta DSİ yerleşkesinde devam eden okul inşaatı ile restorasyon çalışmaları devam eden Beylerbeyi Sarayı’nda meydana gelen kablo hırsızlığı ile ilgili 7 şüpheli yakalandı.

Ktyle="margin-left:35.4pt">Kars’ta Kablo Hırsızlığı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta DSİ yerleşkesinde devam eden okul inşaatı ile restorasyon çalışmaları devam eden Beylerbeyi Sarayı’nda meydana gelen kablo hırsızlığı ile ilgili 7 şüpheli yakalandı.

Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince Halitpaşa Mahallesi DSİ Yerleşkesi karşısında yapımı devam eden okul inşaatı ile Kaleiçi Mahallesi Kale Altı mevkiinde restorasyon işlemleri devam eden Beylerbeyi Sarayı inşaat sahasında 12 bin TL değerindeki kablo hırsızlığı meydana geldi.

25 Haziran 2019 günü yapılan eş zamanlı operasyonda, hırsızlık olayını gerçekleştiren ve hırsızlık mallarını satın aldıkları tespit edilen 7 şüpheli şahıs suç eşyası bakır kablolar ile birlikte yakalanarak göz altına alındı. Suç eşyasını satın alan V.P ve M.P isimli 2 şüpheli şahıs Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, adli mercilere sevk edilen 5 şüpheliden, B.Ç isimli şahıs doğrudan, Ü.Ç, Ş.K, A.Y ve S.B isimli şahıslar ise (müştekilere ait zararı karşıladıklarından) 26 Haziran 2019 günü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Halkımızın güven ve huzur ortamına yönelik olarak, suç ve suçluyla mücadelemiz demokratik hukuk kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük bir hassasiyetle devam edecektir.” denildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.235738