Kars’ta kaldırımlar yıkanıyor!

"Kars’ta kaldırımlar yıkanıyor!"

Kars’ta, vatandaşların daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için belediye temizlik işleri ekipleri Çöp toplamanın yanı sıra yol ve kaldırımları da yıkıyor

Kars’ta kaldırımlar yıkanıyor!

KAFKAS HABER AJANSI

Kars’ta, vatandaşların daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için belediye temizlik işleri ekipleri Çöp toplamanın yanı sıra yol ve kaldırımları da yıkıyor

Kars’ta Cadde ve sokakların daha temiz olması için seferberlik başlatan Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğu ekiplerce başta çöp olmak üzere cadde ve sokaklar da yıkanarak temizleniyor.

Konuyla ilgili Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Kemal Özyılmaz’dan yapılan açıklamada, “Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimiz süpürülüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor ve bunların yanı sıra cadde ve sokaklarda tazyikli su ile yıkanıyor."dedi.

Cadde, sokak ve kaldırımların yıkanma çalışmasında Temizlik İşleri Müdürü Kemal Özyılmaz'ın da çalışmalara katılması gözlerden kaçmadı.

Mahallelerimizde ve bir çok bölgede temizlik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Temizlik ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yapmaktadır. Bunların yanı sıra 23 mahallemizde de ciddi bir temizlik operasyonu yapıyoruz. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor” denildi.

Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Temizlik Ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yapmaktadır.

Buradan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çöplerini zamanında ve belirlenen yerlere bırakmalarını bir kez daha önemle rica ediyorum.” dedi

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.226245